Nowa alejka na cmentarzu
 
red, 22-11-2014

Na cmentarzu komunalnym w Starym Węglińcu wykonano alejkę prowadzącą od głównej bramy wejściowej do kaplicy. Prace wykonała firma WIS-BRUK Wiesław Kudyba, a jej zakres obejmował wykonanie alejki z kostki betonowej. Koszt inwestycji to kwota 15 tys. zł.

Jest to kolejne przedsięwzięcie mające na celu poprawę estetyki cmentarza. Przypomnijmy, że kilka lat temu w ramach Funduszu Sołeckiego przy cmentarzu zbudowano parking samochodowy. Odmalowana została również kaplica.
Narodowe Święto Niepodległości
 
Zofia Kiełbasa, 12-11-2014
W dniu wczorajszym tj. 11 listopada, świętowaliśmy  96. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Obchody Święta Niepodległości w parafii rozpoczęły uroczystą Mszą św. o godz. 10:00 oraz wspólną modlitwą dziękczynną za dar wolności naszej Ojczyzny z prośbą o roztropność dla rządzących i cnotę patriotyzmu dla wszystkich Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbyło się spotkanie patriotyczne, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej w montażu słowno - muzycznym przedstawiły najważniejsze wydarzenia  z tamtego okresu. Krótka fotorelacja w dalszej części...
Wybory Samorządowe 2014
 
fot. sxc.hu, źródło: PKW, 09-11-2014
Już za tydzień, czyli 16 listopada 2014, odbędą się wybory samorządowe. Zanim wybierzemy się do urn wyborczych, warto poznać nazwiska kandydatów na Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec, Radnych Gminy Węgliniec oraz Radnych Powiatu Zgorzeleckiego.
Chętnych do objęcia stanowiska burmistrza naszej gminy jest czterech: Szymon Karolak, Stanisław Mikołajczyk, Jakub Sochoń oraz Mariusz Wieczorek. Obecny burmistrz Andrzej Kutrowski nie kandyduje w tegorocznych wyborach ustępując z fotela burmistrza po 24 latach urzędowania. Do Rady Gminy kandyduje łącznie 8 osób z których wybierzemy dwóch radnych (po jednym z każdego z dwóch okręgów).

Szczegółowa lista kandydatów w dalszej części ZOBACZ
III Święto Chleba za nami...
 
Izabela Uśpieńska-Domagała, 29-10-2014
W ostatnią niedzielę października w Starym Węglińcu, po rocznej przerwie, zorganizowana została III edycja Święta Chleba. Celem imprezy było zaprezentowanie różnych gatunków chleba, a także zwrócenie uwagi, szczególnie młodemu pokoleniu, na rolę chleba w życiu codziennym, żeby  pamiętali, iż chlebowi należy się szacunek i poszanowanie bo jest głównym i podstawowym pożywieniem.
Niedzielna biesiada rozpoczęła się od powołania komisji, która z ogromnym zaangażowaniem podjęła się oceny chlebów dostarczonych na konkurs. A zadanie nie było łatwe, bowiem w tym roku do konkursu zgłoszono aż 19 różnorodnych chlebów - od białego pszennego,  żytniego z przeróżnymi dodatkami, kukurydzianego, po  bochny chleba pieczone na liściach kapusty, czy też z dodatkiem karmelu.
Kto upiecze najsmaczniejszy chleb?
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 08-10-2014
  KONKURS:   Chleb towarzyszy nam w codziennym życiu od setek lat, jest symbolem dostatku i spokoju. Ale coraz częściej jego smak nie przypomina smaku prawdziwego chleba, a młode pokolenie nie zna sposobu jego przygotowania. Dlatego też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu chciałby zaprezentować mieszkańcom gminy Węgliniec "chlebowe smaki i zapachy" organizując Festiwal Chleba.
W ramach Festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy chleb oraz najoryginalniejszy smak adresowany do amatorów z terenu gminy Węgliniec i gmin okolicznych.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w konkursie proszone są o dostarczenie konkursowego chleba w dniu 26.10.2014 r. do godz. 15:00 do Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Rowerem po Borach Dolnośląskich
 
Joanna Iwanowska, 02-10-2014

Serdecznie zapraszam mieszkańców Starego Węglińca na wycieczkę rowerową po Borach Dolnośląskich i ognisko nad stawem Asuan. Wycieczka odbędzie się w najbliższą środę tj. 8 października 2014. Wyruszamy o godzinie 16:00 spod Domu Kultury w Starym Węglińcu. Długość trasy około 10 km. Stopień trudności: łatwy.

Proszę wziąć własny prowiant i dobry humor :)
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»