Pozbądź się odpadów
 
UGiM Węgliniec, 28-08-2014
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 1-2 września 2014
Zebranie wiejskie
 
fot. sxc.hu, 26-08-2014
W dniu 5 września 2014 roku (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2015.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione w budżecie gminy. W tym roku sołectwo Stary Węgliniec otrzymało kwotę nieco ponad 27 tys. zł. Mieszkańcy samodzielnie zdecydują o tym, na jaki cel zostaną przeznaczone wspomniane środki. Należy pamiętać, że muszą to być przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i zgodne ze strategią rozwoju gminy. Przyjdź na zebranie i zaproponuj na jaki cel przeznaczyć środki z funduszu. Zapraszamy!
Rodzinna wycieczka rowerowa
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 03-07-2014

Instruktor Sylwia Grodzka-Hain zaprasza na "Rodzinną wycieczkę" rowerową do Bielawy Dolnej (domki na drzewach) oraz zwiedzanie krajobrazu na naszych terenach.

Wyjazd w dniu 5 lipca 2014 r. (sobota) o godzinie 14:30 spod Domu Kultury. Godzinna powrotu ok. 19:00-19:30.

Trasa liczy w obie strony 28 km. Proszę o sprawdzenie rowerów przed wycieczką, spakowanie jedzenia i picia
Serdecznie zapraszamy całe rodziny!
Komunikat
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 03-07-2014
Drogi mieszkańcu Starego Węglińca, jeśli posiadasz swój ogródek a Twoje zbiory w tym roku obrodziły? Piwnica ugina się od weków? Nie wiesz, co masz zrobić z dalszymi zbiorami? Podaruj nam warzywa, owoce, a my podczas zajęć kulinarnych pod hasłem "Jedzmy zdrowo" będziemy się uczyć jak przygotować surówki, kanapeczki, sałatki warzywne, owocowe oraz piec ciasta z owocami itp.

Przyjdź lub zadzwoń do Świetlicy (telefon dostępny w sklepie ABC). Każde zbiory możemy również odebrać osobiście. Za każdą marcheweczkę, ziemniaczka, jabłuszko itp. będziemy bardzo wdzięczni. Jeśli potrzebujesz pomocy w ramach podziękowań jesteśmy chętni.
Atrakcje na wakacje
 
MGOK / fot. archiwum, 30-06-2014
Wakacje to czas odpoczynku i relaksu dla Naszych pociech, ale dla rodziców bywa też sporym stresem zwłaszcza tych pracujących. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zorganizowane wyjazdy dla swoich dzieci. Dlatego, by rodzice byli spokojni, a ich pociechy miło spędzały ten wakacyjny czas, zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty programowej Domu Kultury w Starym Węglińcu:
Poniedziałek - wtorek, godz. 11:00-14:00,
Środa - piątek, godz. 11:00-15:00,
Poniedziałek i wtorek o godzinie 14:00
zajęcia komputerowe dla dorosłych.

W dalszej części przedstawiamy ofertę Domu Kultury.
"Rodzina razem się trzyma!" [FOTO]
 
Instruktor Sylwia Grodzka-Hain / fot. Agnieszka Szafrańska, 29-06-2014
Dnia 28.06.2014 r. odbył się III Festyn Rodzinny. Otwarcia imprezy dokonała pani Barbara Fink sołtys Starego Węglińca wraz z Krzysztofem Polewskim i Sylwią Grodzką- Hain wspólnie witali zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców. Podczas festynu mieszkańcy mieli możliwość spotkania się oraz do wymiany poglądów na temat głównych problemów występujących w naszej okolicy. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że licznie na festyn przybyły całe rodziny. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz atrakcji dla rodziców i ich pociech. Każdy znalazł coś dla siebie, maluszki mogły wykazać się w łowieniu"rybek", dla starszych czekały konkursy w których mogli pokazać swoją siłę i szybkość. Wyścig w alkogoglach cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oj nie jest tak łatwo przejść tor przeszkód, gdy się widzi podwójnie, a obraz jest zniekształcony.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»