Zabawa Mikołajkowa
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na

ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ

która odbędzie się 9.12.2017 (sobota),
godz. 17:00 - 21:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu

Zapewniamy słodki poczęstunek oraz napoje
 
Organizatorzy: OSP Stary Węgliniec
Dom Kultury Stary Węgliniec

Czytaj
 
11 listopada - Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w sołectwie
Stary Węgliniec rozpoczną się w dniu 11.11.2017 roku,
Mszą Świętą za Ojczyznę o godzinie 12:00.

Po Mszy zapraszamy mieszkańców na spotkanie
z historią i pieśnią patriotyczną do Domu Kultury

- Sołtys
Czytaj
 
Święto pieczonego ziemniaka
Dom Kultury w Starym Węglińcu
oraz Świetlica w Zielonce zaprasza dzieci na:

Święto Pieczonego Ziemniaka

29 września 2017 roku godzina 15:00
(plac zabaw przy Domu Kultury w Starym Węglińcu)

W programie gry i zabawy, konkursy, jak również ognisko - pieczenie ziemniaków i kiełbasek
 
Zebranie wiejskie
W dniu 12 września 2017 roku (wtorek) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2018.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione w budżecie gminy. Mieszkańcy samodzielnie zdecydują o tym, na jaki cel zostaną przeznaczone wspomniane środki. Należy pamiętać, że muszą to być przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i zgodne ze strategią rozwoju gminy. Przyjdź na zebranie i zaproponuj na jaki cel przeznaczyć środki z funduszu. Zapraszamy!
Czytaj
 
Eliminacje do Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 10.03.2017r. w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Ruszów odbyły się Gminne eliminacje do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasza OSP reprezentowana była przez 2 członków MDP w kategorii gimnazjów. Patrycja Machacz i Piotr Drejws godnie reprezentowali naszą OSP. Ostatecznie do konkursu powiatowego zakwalifikował się z 4 lokatą Piotr Drejws. MDP miała wśród startujących jeszcze jednego reprezentanta, która wcześniej została zgłoszona przez Szkołę Podstawową w Węglińcu. Gabriela Mazurkiewicz w tej kategorii zajęła 6 miejsce i również weźmie udział w konkursie powiatowym. Gratulujemy całej trójce! Warto zaznaczyć, że to pierwsza przgoda naszej MDP w turnieju o takim zasięgu.
Czytaj
 
Walne zabranie sprawozdawcze OSP
W dniu 25.02.2017 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016.
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz Gminy i Miasta
w Węglińcu Pan Marcin Papla, Komendant MG ZOSP RP dh Janusz Droś, Prezes Zarządu MG ZOSP RP, a jednocześnie Przewodniczący Rady Miejskiej Węglińca Pan Waldemar Błauciak oraz Sołtys Sołectwa Stary Węgliniec Pani Barbara Fink, a także licznie przybyli druhowie OSP. Wszystkich przybyłych powitał Prezes OSP dh Łukasz Kocot, który zgodnie z regulaminem otworzył tegoroczne zebranie.
Sekretarz OSP dh Marek Pluciński przedstawił sprawozdania z działalności, finansowe oraz komisji rewizyjnej za rok 2016 a następnie zaprezentował plan finansowy oraz działalności na 2017 rok.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»