Zapraszamy na Festyn Rodzinny
 
Sylwia Grodzka-Hain, 20-06-2015

  POLECAMY:   W sobotę 27.06.2015 roku przy Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się FESTYN RODZINNY. Start: godzina 15:00.

W programie konkursy rodzinne i sportowe na wesoło (mecz piłki nożnej, wyścigi w workach, jedzenie babeczek na czas, wyścigi w alko goglach, wyścigi w nartach), pokazy (parada motocyklistów, pokaz walk rycerskich, sprzętu strażackiego), a także dodatkowe atrakcje. 

O godzinie 20:10 wystąpi Waldemar Sikora. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo poniżej...
Dzień Dziecka w Świetlicy | FOTO
 
Sylwia Grodzka-Hain - instruktor, 11-06-2015
Dnia 29 maja 2015 r. Świetlica w Starym Węglińcu wraz ze Świetlicą w Zielonce i p. Jolą zorganizowała wycieczkę do Brzeźnika - Osada Grodu Słowiańskiego. Wycieczka była okazją do spędzenia miło czasu z okazji Dnia Dziecka. Cała grupa, wraz z opiekunami, "liczyła" 55 osób.  Wyjechaliśmy o godz. 15.00 a po 30 min byliśmy już na miejscu.  Przekraczając bramę Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku, przenosiliśmy się w odległą podróż naszych przodków. Ujrzeliśmy drewnianą zabudowę całej osady. Chaty wyróżniające się swoją stałą ekspozycją wykonaną z replik narzędzi codziennego użytku, sprzętu domowego oraz narzędzi pracy niezbędnych w ówczesnych czasach. Przy wejściu do osady na dzieci czekały panie w strojach średniowiecznych, które przez cały pobyt (4 godzinny)  zorganizowały wiele ciekawych atrakcji.
Konkurs fotograficzny
 
MGOK / fot. www.freeimages.com, 11-06-2015
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Rada Sołecka zaprasza wszystkich mieszkańców Starego Węglińca i okolic do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moja wieś - mamy się czym pochwalić".
Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących walory przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia w Starym Węglińcu. Technika zdjęć jest dowolna. Format zdjęć powinien wynosić przynajmniej 15 x 21cm i dostarczone w formie tradycyjnej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2015 roku. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu Rodzinnego 27.06.2015 roku.
 
Pozbądź się odpadów
 
UGiM Węgliniec / fot. sxc.hu, 30-05-2015
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 10 i 11 czerwca 2015
Pasowanie na Czytelnika
 
Anna Sarnakowska-Polak, 05-05-2015
Jak co roku w Bibliotece Publicznej w Starym Węglińcu odbyło się pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I tutejszej Szkoły Podstawowej. Cel takich spotkań jest zawsze taki sam tzn. rozbudzenie pasji czytania, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych oraz szacunku do książki. Jest to również okazja do chwili zabawy z książką, podczas której dzieci rozwiązują zagadki, układają tytuły książek z pojedynczych wyrazów i szukając haseł ukrytych w labiryntach poznają nowe pojęcia związane z książką i biblioteką. Wielkim przeżyciem był moment ślubowania i uroczystego pasowania na czytelnika z wręczeniem pamiątkowego dyplomu. Uroczystość przebiegła w atmosferze dobrej zabawy, na zakończenie każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki i "dekalog” poszanowania książek.
Nagroda za wskazanie podpalacza
 
Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgliniec, 26-03-2015

O G Ł O S Z E N I E                                P I L N E  

Nadleśnictwo Węgliniec wyznacza nagrodę w wysokości 5000 złotych za wskazanie osoby lub przekazanie informacji umożliwiającej udowodnienie i ujęcie sprawcy podpaleń lasu na terenie Nadleśnictwa Węgliniec.


Podpalacz działa w okolicach Starego Węglińca.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»