Pozbądź się odpadów
 
UGiM Węgliniec / fot. sxc.hu, 25-07-2015
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 12 i 13 sierpnia 2015
Wyjazd na basen już jutro
 
Sylwia Grodzka-Hain, 23-07-2015
Świetlica w Starym Węglińcu organizuje stałe wyjazdy na basen do Osiecznicy (planowo co 2 tygodnie w piątki). Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Koszty jednego wyjazdu wynoszą: basen 3 godziny - 5,5 zł oraz koszt przejazdu busem 10 zł (razem 15,50 zł).

Kolejny wyjazd już 24 lipca 2015. Wyjazd o godzinie 11:00 spod DK Węgliniec oraz o 11:10 spod DK w Starym Węglińcu.


Wszystkich chętnych na wyjazd serdecznie zapraszamy. Zapisy oraz wszelkie informacje w Świetlicy oraz pod nr telefonu 886 957 589.
IV Festyn Rodzinny już za nami...
 
Sylwia Grodzka-Hain, 18-07-2015
W dniu 27 czerwca 2015 r. odbył się kolejny już Festyn Rodzinny w Starym Węglińcu. Jak co roku otwarcia imprezy dokonała pani Barbara Fink - sołtys Starego Węglińca wraz z Krzysztofem Polewskim i Sylwią Grodzką-Hain wspólnie witali zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców. Pogoda dopisała również i w tym roku, chodź były  momenty w których deszczyk przegonił bawiących się gości. Atmosfera była bardzo sympatyczna, grali dla nas DJ Chemik i DJ Pańcia, muzyka  rozbrzmiewała na całą okolicę i sprawiła, że licznie na festyn przybyły całe rodziny. W tym roku odbył się mecz piłki nożnej, w którym udział brali najlepsi piłkarze w Starym Węglińcu, mecz zakończył się wynikiem 5:6. Po meczu przyszedł czas na konkursy i pokazy. Konkurs "Jedzenia babeczek na czas", do tego konkursu przystąpiło 6-ciu chłopców i w mig pochłonęli mega babeczki. W dalszej części zdjęcia...
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
 
Sylwia Grodzka-Hain, 20-06-2015

  POLECAMY:   W sobotę 27.06.2015 roku przy Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się FESTYN RODZINNY. Start: godzina 15:00.

W programie konkursy rodzinne i sportowe na wesoło (mecz piłki nożnej, wyścigi w workach, jedzenie babeczek na czas, wyścigi w alko goglach, wyścigi w nartach), pokazy (parada motocyklistów, pokaz walk rycerskich, sprzętu strażackiego), a także dodatkowe atrakcje. 

O godzinie 20:10 wystąpi Waldemar Sikora. Szczegółowy program imprezy znajdą Państwo poniżej...
Dzień Dziecka w Świetlicy | FOTO
 
Sylwia Grodzka-Hain - instruktor, 11-06-2015
Dnia 29 maja 2015 r. Świetlica w Starym Węglińcu wraz ze Świetlicą w Zielonce i p. Jolą zorganizowała wycieczkę do Brzeźnika - Osada Grodu Słowiańskiego. Wycieczka była okazją do spędzenia miło czasu z okazji Dnia Dziecka. Cała grupa, wraz z opiekunami, "liczyła" 55 osób.  Wyjechaliśmy o godz. 15.00 a po 30 min byliśmy już na miejscu.  Przekraczając bramę Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku, przenosiliśmy się w odległą podróż naszych przodków. Ujrzeliśmy drewnianą zabudowę całej osady. Chaty wyróżniające się swoją stałą ekspozycją wykonaną z replik narzędzi codziennego użytku, sprzętu domowego oraz narzędzi pracy niezbędnych w ówczesnych czasach. Przy wejściu do osady na dzieci czekały panie w strojach średniowiecznych, które przez cały pobyt (4 godzinny)  zorganizowały wiele ciekawych atrakcji.
Konkurs fotograficzny
 
MGOK / fot. www.freeimages.com, 11-06-2015
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Rada Sołecka zaprasza wszystkich mieszkańców Starego Węglińca i okolic do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moja wieś - mamy się czym pochwalić".
Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących walory przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia w Starym Węglińcu. Technika zdjęć jest dowolna. Format zdjęć powinien wynosić przynajmniej 15 x 21cm i dostarczone w formie tradycyjnej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2015 roku. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu Rodzinnego 27.06.2015 roku.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»