Ognisko dla dzieci
 
OSP w Starym Węglińcu / fot. archiwum, 26-01-2015
Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Węglińcu zaprasza dzieci i młodzież na ognisko i pokaz sprzętu na zakończenie ferii (jeśli nie dopisze pogoda - grill). Impreza odbędzie się w naszej remizie 31 stycznia 2015 (sobota) o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Mile widziani również rodzice, opiekunowie i mieszkańcy - dla nich także wystarczy pieczonych kiełbasek i słodkości.

Gwarantujemy też ciepłą herbatę i napoje, zabawę i muzykę w ogrzewanej sali oraz atrakcje dla dzieci. Na pewno z dużym zainteresowaniem odwiedzą miejsca i dotkną rzeczy do których zwykle nikt nie ma wstępu, a w których my pracujemy.Zapraszamy!
Ferie zimowe w Domu Kultury
 
MGOK / fot. archiwum, 14-01-2015
Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dla wielu uczniów to kolejne dwa tygodnie beztroskiej laby po świątecznej przerwie. Wszystkich, którzy nie do końca wiedzą, jak zagospodarować ten czas, informujemy, że Dom Kultury w Starym Węglińcu przygotował wiele ciekawych propozycji z których warto skorzystać.

Ferie otworzą "Śpiworki" w nocy z 16 na 17 stycznia. W programie wspólna kolacja, projekcja filmów, turniej piłki nożnej na komputerze. W pozostałe dni również sporo atrakcji: gry i zabawy, zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne, muzyczne oraz taneczne (Zumba).

Szczegółowy harmonogram zajęć w Domu Kultury w dalszej części...
"Kartka z kalendarza"
 
MGOK / fot. www.freeimages.com, 14-01-2015
  KONKURS:   MGOK w Węglińcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6-13 lat do udziału w konkursie "Kartka z kalendarza". Organizatorzy pozostawiają uczestnikom swobodę rozumienia tematu, tak aby mogli je wyrazić w formie prac plastycznych, wykorzystując swoją kreatywność i oryginalność spojrzenia. Prace mogą przedstawiać konkretne święto w miesiącu np. w styczniu - bal karnawałowy, luty - walentynki, lipiec - wakacje, wrzesień - jesień, grudzień - Boże Narodzenie itp.

Prace należy dostarczyć do WCK lub świetlicy w Starym Węglińcu, najpóźniej do 22.01.2015 do godziny 15:00. Rozdanie nagród oraz ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w Domu Kultury w Starym Węglińcu dnia 30.01.2015 około godziny 14:00. Pełny regulamin konkursu dostępny w dalszej części..
Spotkanie opłatkowe
 
Barbara Fink / fot. archiwum, 08-01-2015

Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Starego Węglińca
na

Spotkanie Opłatkowe

które odbędzie się w Domu Kultury
w dniu 11 stycznia 2015 o godzinie 15:00

Zobacz fotorelacje z ubiegłorocznego opłatka
XXIII Finał WOŚP
 
fot. Janusz Droś, 07-01-2015
W tym roku pieniążki zbieramy "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Dokładnie 11 stycznia 2015 roku przeszło 100 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Również w Starym Węglińcu w rejonie skrzyżowania ul. Głównej i Konopnickiej odbędzie się kwesta uliczna zaplanowana w godzinach od 10:30 do 11:30. Natomiast impreza plenerowa odbędzie się na podwórku Zespołu Szkół w Ruszowie od godziny 17:00. W programie między innymi: występy młodzieży szkolnej, pokazy ratownictwa medycznego, koncert zespołu muzycznego, ciepły bufet. O godzinie 20:00 symboliczne światełko do nieba (pokaz fajerwerków).
Pomoc dla strażaków - 1% podatku
 
Łukasz Kocot - OSP Stary Węgliniec, 04-01-2015
Zarząd i strażacy OSP w Starym Węglińcu zwracają się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe 1% podatku naszej jednostki. Straż Pożarna w naszej miejscowości działa od 70 lat skutecznie chroniąc mieszkańców i ich mienie przed różnego rodzaju nieszczęściami. Przez wiele lat była zaniedbana i niedoinwestowana. W ostatnim czasie jednak ten trend się zmienił. Nasze szeregi zasila coraz więcej młodych, chętnych do działania osób. Bardzo często udzielamy się społecznie. Cały czas szkolimy się i rozwijamy,  jednak nasza baza sprzętowa pozostawia wiele do życzenia i nie idzie w parze z umiejętnościami, jakie posiadają nasi ochotnicy. Niestety to właśnie sprzęt jest podstawą naszego funkcjonowania oraz szybkiego i skutecznego reagowania. Chcemy ciągle się rozwijać pomimo wielu trudności i ograniczeń budżetowych. Szczegóły w dalszej części...
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»