Rodzinna wycieczka rowerowa
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 03-07-2014

Instruktor Sylwia Grodzka-Hain zaprasza na "Rodzinną wycieczkę" rowerową do Bielawy Dolnej (domki na drzewach) oraz zwiedzanie krajobrazu na naszych terenach.

Wyjazd w dniu 5 lipca 2014 r. (sobota) o godzinie 14:30 spod Domu Kultury. Godzinna powrotu ok. 19:00-19:30.

Trasa liczy w obie strony 28 km. Proszę o sprawdzenie rowerów przed wycieczką, spakowanie jedzenia i picia
Serdecznie zapraszamy całe rodziny!
Komunikat
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 03-07-2014
Drogi mieszkańcu Starego Węglińca, jeśli posiadasz swój ogródek a Twoje zbiory w tym roku obrodziły? Piwnica ugina się od weków? Nie wiesz, co masz zrobić z dalszymi zbiorami? Podaruj nam warzywa, owoce, a my podczas zajęć kulinarnych pod hasłem "Jedzmy zdrowo" będziemy się uczyć jak przygotować surówki, kanapeczki, sałatki warzywne, owocowe oraz piec ciasta z owocami itp.

Przyjdź lub zadzwoń do Świetlicy (telefon dostępny w sklepie ABC). Każde zbiory możemy również odebrać osobiście. Za każdą marcheweczkę, ziemniaczka, jabłuszko itp. będziemy bardzo wdzięczni. Jeśli potrzebujesz pomocy w ramach podziękowań jesteśmy chętni.
Atrakcje na wakacje
 
MGOK / fot. archiwum, 30-06-2014
Wakacje to czas odpoczynku i relaksu dla Naszych pociech, ale dla rodziców bywa też sporym stresem zwłaszcza tych pracujących. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zorganizowane wyjazdy dla swoich dzieci. Dlatego, by rodzice byli spokojni, a ich pociechy miło spędzały ten wakacyjny czas, zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty programowej Domu Kultury w Starym Węglińcu:
Poniedziałek - wtorek, godz. 11:00-14:00,
Środa - piątek, godz. 11:00-15:00,
Poniedziałek i wtorek o godzinie 14:00
zajęcia komputerowe dla dorosłych.

W dalszej części przedstawiamy ofertę Domu Kultury.
"Rodzina razem się trzyma!" [FOTO]
 
Instruktor Sylwia Grodzka-Hain / fot. Agnieszka Szafrańska, 29-06-2014
Dnia 28.06.2014 r. odbył się III Festyn Rodzinny. Otwarcia imprezy dokonała pani Barbara Fink sołtys Starego Węglińca wraz z Krzysztofem Polewskim i Sylwią Grodzką- Hain wspólnie witali zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców. Podczas festynu mieszkańcy mieli możliwość spotkania się oraz do wymiany poglądów na temat głównych problemów występujących w naszej okolicy. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że licznie na festyn przybyły całe rodziny. Nie zabrakło dobrej muzyki oraz atrakcji dla rodziców i ich pociech. Każdy znalazł coś dla siebie, maluszki mogły wykazać się w łowieniu"rybek", dla starszych czekały konkursy w których mogli pokazać swoją siłę i szybkość. Wyścig w alkogoglach cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Oj nie jest tak łatwo przejść tor przeszkód, gdy się widzi podwójnie, a obraz jest zniekształcony.
Rowerem po Borach Dolnośląskich (+FOTO)
 
Joanna Iwanowska, 10-06-2014
Instruktor turystyki rowerowej Joanna Iwanowska serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Starego Węglińca na wycieczkę rowerową po Borach Dolnośląskich, która odbędzie się 13 czerwca 2014

Trasa zaczyna się przy Domu Kultury, następnie kierujemy się w stronę Stawu Wolno -Starego i Drogi Parowskiej. Dojeżdżamy do Parowej i dalej leśnymi drogami kierujemy się w stronę naszego celu, jakim jest Święte Jezioro - użytek ekologiczny z bardzo bogatą fauną i florą i ciekawą historią. Jest to miejsce przebywania m.in. kuraków leśnych: cietrzewia i głuszca, żółwia, pływaka owadożernego i wielu innych chronionych gatunków roślin i zwierząt. Mapa trasy oraz fotorelacja z poprzednich wycieczek w dalszej części...
25 lat wolności
 
MGOK, 02-06-2014

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu zaprasza na uroczystość "25 lat wolności", która odbędzie się 6 czerwca 2014 (piątek) o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu.

W programie wystawa fotograficzna oraz wystawa eksponatów Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Węglinieckiej, jak również koncert Tadeusza Kroka - artysty z Krakowa.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»