Pasowanie na Czytelnika
 
Anna Sarnakowska-Polak, 05-05-2015
Jak co roku w Bibliotece Publicznej w Starym Węglińcu odbyło się pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I tutejszej Szkoły Podstawowej. Cel takich spotkań jest zawsze taki sam tzn. rozbudzenie pasji czytania, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych oraz szacunku do książki. Jest to również okazja do chwili zabawy z książką, podczas której dzieci rozwiązują zagadki, układają tytuły książek z pojedynczych wyrazów i szukając haseł ukrytych w labiryntach poznają nowe pojęcia związane z książką i biblioteką. Wielkim przeżyciem był moment ślubowania i uroczystego pasowania na czytelnika z wręczeniem pamiątkowego dyplomu. Uroczystość przebiegła w atmosferze dobrej zabawy, na zakończenie każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki i "dekalog” poszanowania książek.
Nagroda za wskazanie podpalacza
 
Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgliniec, 26-03-2015

O G Ł O S Z E N I E                                P I L N E  

Nadleśnictwo Węgliniec wyznacza nagrodę w wysokości 5000 złotych za wskazanie osoby lub przekazanie informacji umożliwiającej udowodnienie i ujęcie sprawcy podpaleń lasu na terenie Nadleśnictwa Węgliniec.


Podpalacz działa w okolicach Starego Węglińca.
Konkurs Wielkanocny
 
MGOK / fot. www.freeimages.com, 24-03-2015

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Węgliniec do wzięcia udziału w konkurskie na wypiek wielkanocny. W tym celu należy dostarczyć własnoręcznie przygotowaną babę świąteczną lub mazurka. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wypieki dostarczyć należy w dniu 2 kwietnia 2015 r. do Węglinieckiego Centrum Kultury, ul. Pl. Wolności1, godz.14:00. Szczegółowy regulamin znajdą Państwo w dalszej części... 
Nowy sprzęt dla strażaków!
 
OSP w Starym Węglińcu, 17-03-2015
Zarząd i strażacy OSP w Starym Węglińcu bardzo dziękują nadleśnictwom: Węgliniec, Ruszów oraz Pieńsk za wsparcie finansowe naszej jednostki. Do tej pory za przekazane pieniądze kupiliśmy ubranie ochronne przeciw szerszeniom wraz z rękawicami do usuwania kokonów os i szerszeni, 4 tłumice ułatwiające prace podczas pożarów łąk i nieużytków, 5 par butów specjalnych. W planach mamy jeszcze kilka zakupów o mniejszej wartości. Dodatkowo jesteśmy w trakcie zakańczania procesu doświetlenia remizy.

ŁĄCZNA KWOTA DOFINANSOWANIA 3500 ZŁ
Wystawa prac
 
MGOK, 14-03-2015

Biblioteka Publiczna w Węglińcu zaprasza na wystawę prac artystów malujących ustami i nogami.

19.03.- 15.04.2015 r.

Wernisaż 19.03.2015 r. (czwartek), godz. 16.30

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy,
Węgliniec, ul. Wojtyły 10
Grasuje podpalacz
 
OSP w Starym Węglińcu, 11-03-2015

Ochotnicza straż pożarna apeluje do mieszkańców o wzmożoną czujność! Od około tygodnia na terenie Starego Węglińca dochodzi do podpaleń nieużytków. Najczęściej już po zmroku w okolicy ulicy Reja (ale nie tylko).


Apelujemy do osoby odpowiedzialnej za te akty zupełnego braku rozumu o zaprzestanie swoich działań. Przypominamy jednocześnie, że w świetle prawa za podpalenia grozi wysoka grzywna a nawet pozbawienie wolności od 1 do 10 lat – Art. 163 § 1 pkt. 1  Kodeksu Karnego.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»