III Święto Chleba za nami...
 
Izabela Uśpieńska-Domagała, 29-10-2014  
W ostatnią niedzielę października w Starym Węglińcu, po rocznej przerwie, zorganizowana została III edycja Święta Chleba. Celem imprezy było zaprezentowanie różnych gatunków chleba, a także zwrócenie uwagi, szczególnie młodemu pokoleniu, na rolę chleba w życiu codziennym, żeby  pamiętali, iż chlebowi należy się szacunek i poszanowanie bo jest głównym i podstawowym pożywieniem.
Niedzielna biesiada rozpoczęła się od powołania komisji, która z ogromnym zaangażowaniem podjęła się oceny chlebów dostarczonych na konkurs. A zadanie nie było łatwe, bowiem w tym roku do konkursu zgłoszono aż 19 różnorodnych chlebów - od białego pszennego,  żytniego z przeróżnymi dodatkami, kukurydzianego, po  bochny chleba pieczone na liściach kapusty, czy też z dodatkiem karmelu.
Zabawa andrzejkowa
 
Barbara Fink, 24-10-2014
Rada Sołecka Sołectwa Stary Węgliniec zaprasza
wszystkich lubiących się bawić, na:

ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ
która odbędzie się
w dniu 22 listopada 2014
w Domu Kultury w Starym Węglińcu

Zapisy do 15 listopada u Pani Sołtys - Barbary Fink.

Wstęp: 40 zł / osobę. Do tańca przygrywa orkiestra.
Kto upiecze najsmaczniejszy chleb?
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 08-10-2014
  KONKURS:   Chleb towarzyszy nam w codziennym życiu od setek lat, jest symbolem dostatku i spokoju. Ale coraz częściej jego smak nie przypomina smaku prawdziwego chleba, a młode pokolenie nie zna sposobu jego przygotowania. Dlatego też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu chciałby zaprezentować mieszkańcom gminy Węgliniec "chlebowe smaki i zapachy" organizując Festiwal Chleba.
W ramach Festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy chleb oraz najoryginalniejszy smak adresowany do amatorów z terenu gminy Węgliniec i gmin okolicznych.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w konkursie proszone są o dostarczenie konkursowego chleba w dniu 26.10.2014 r. do godz. 15:00 do Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Rowerem po Borach Dolnośląskich
 
Joanna Iwanowska, 02-10-2014

Serdecznie zapraszam mieszkańców Starego Węglińca na wycieczkę rowerową po Borach Dolnośląskich i ognisko nad stawem Asuan. Wycieczka odbędzie się w najbliższą środę tj. 8 października 2014. Wyruszamy o godzinie 16:00 spod Domu Kultury w Starym Węglińcu. Długość trasy około 10 km. Stopień trudności: łatwy.

Proszę wziąć własny prowiant i dobry humor :)
Zebranie wiejskie - podsumowanie
 
fot. sxc.hu, 14-09-2014
W dniu 5 września br. odbyło się zebranie wiejskie w sprawie wykorzystania funduszu sołeckiego na rok 2015, którego wysokość dla naszego sołectwa została ustalona na kwotę przeszło 27 tys. zł.

Jak uzgodniono środki z funduszu zostaną przeznaczone na następujące zadania: ułożenie kostki chodnikowej łączącej parking przy Domu Kultury z parkingiem przy cmentarzu komunalnym; zakup urządzenia wielofunkcyjnego do siłowni zewnętrznej; zakup figur szachowych do szachownicy zewnetrznej oraz doposażenie punktu wydawania posiłków w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Wyjazd na basen
 
Sylwia Grodzka-Hain / fot. sxc.hu, 10-09-2014
Świetlica w Starym Węglińcu organizuje stałe wyjazdy na basen do Osiecznicy (planowo co 2 tygodnie w piątki). Koszty jednego wyjazdu wynoszą: basen 1 h - 4.50 zł dzieci/młodzież, 5.00 zł dorośli, oraz koszt przejazdu busem 10 zł (razem 14.50-15.00 zł)

Godzina wyjazdu o 16:30 spod DK. Pierwszy wyjazd organizowany będzie 3 października 2014r.
Chętnych na wyjazd zapraszamy. Zapisy oraz wszelkie informacje w Świetlicy oraz pod nr telefonu 886 957 589.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»