Kabaret Łowcy B


Telefon alarmowy do Urzędu w Węglińcu
 
UGiM w Węglińcu / fot. www.freeimages.com, 02-03-2015  
Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu informuje, że z dniem 01.03.2015 r. uruchomiony został alarmowy numer telefonu do zgłaszania wszelkich zdarzeń zaistniałych poza godzinami pracy urzędu. Na numer telefonu 600-528-607 można zgłaszać zdarzenia dotyczące uszkodzenia lub wadliwego działania mienia komunalnego, zagrożenia dla mieszkańców z tym związane (m.in. awarie oświetlenia ulicznego, "akcja zima", lokalne podtopienia, powodzie, uszkodzenia nawierzchni wszystkich dróg, padła zwierzyna itd.). Poniższy numer nie zastępuje ogólnodostępnych numerów alarmowych takich jak: Policja, Straż Pożarna itd. Opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora za połączenia do sieci T-mobile.
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt
 
fot. sxc.hu, 26-02-2015
Burmistrz ogłosił kolejną akcję wyłapywania bezdomnych psów i kotów na terenie Gminy i Miasta Węgliniec. W dniu 4 marca 2015 r. pracownicy schroniska w asyście pracownika Straży Miejskiej Węglińca i Pieńska będą wyłapywać zwierzęta. Schwytane, pozbawione opieki czworonogi, zostaną umieszczone w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej 1F telefon: (0-75) 77 80 412.

Niefrasobliwi właściciele czworonogów mają prawo do ich odebrania, jeżeli tylko udowodnią, że to ich pupil. Wówczas zobowiązani są do opłacenia kosztów pobytu w schronisku. Jeżeli właściciel czworonoga nie zgłosi się po zgubę, kierownik schroniska przeznacza je do adopcji dla nowego właściciela.
"Dzień kota" w bibliotece | FOTO
 
Anna Sarnakowska-Polak, 24-02-2015

Już od ćwierćwiecza 17 lutego koty mają swój dzień, dlatego też z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Starym Węglińcu odwiedziły dzieci z kl. "0" tutejszej Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania młodzi uczniowie dowiedzieli się, jakie tajemnice kryją w sobie koty, jak należy się nimi zajmować i jakie mają upodobania.

W dalszej części z wielkim zainteresowaniem i zadowoleniem obejrzały teatrzyk obrazkowy wydawnictwa Tibum zatytułowany "Kotka Milusia" opowiadający o perypetiach kotki i myszy. Na zakończenie maluchy układały kocie puzzle i wykonały portrety kotów.
Dzień Kobiet
 
Barbara Fink / fot. archiwum, 19-02-2015

Sołtys oraz Rada Sołecka uprzejmie zapraszają wszystkie Panie na

"Wieczorek towarzyski"

który odbędzie się z okazji DNIA KOBIET
w dniu 8 marca 2015, godz. 15:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i inne atrakcje.
(można również przynieść własną konsumpcję)
 
Rada Sołecka
Pozbądź się odpadów
 
UGiM Węgliniec / fot. sxc.hu, 12-02-2015
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 23 i 24 lutego 2015
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»