Koncert organowy

Zapraszamy wszystkich na KONCERT ORGANOWY,
który odbędzie się 15.08.2012 r. o godz. 12:30
w Kościele W.N.M.P. w Czerwonej Wodzie.

W programie: Bach, Buxtechude.

Grał będzie koncertujący organista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu: JAKUB CHOROS

Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czytaj
 
Konkurs fotograficzny
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin z terenu Euroregionu Nysa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących w sposób nowatorski walory przyrodnicze Euroregionu Nysa, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia.

Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych prac są: charakter pracy odpowiadający celom promocyjnym gmin, poprawność techniczna, nowatorskie, „świeże” spojrzenie autora zdjęć, „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących obszar Euroregionu Nysa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowy regulamin konkursu w dalszej części...
Czytaj
 
Festiwal Chleba we wrześniu

Na 30 września 2012 roku zaplanowana została kolejna edycja "Festiwalu Chleba" - wydarzenia, które bardzo dobrze zostało przyjęte wśród mieszkańców Starego Węglińca. Wobec czego ruszają prace przygotowawcze do tegorocznej imprezy.

Jeżeli są osoby chętne, które chciałyby się przyłączyć do organizacji, to serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro tj. 9 lipca o godzinie 18:30 w Domu Kultury w Starym Węglińcu.

Zobacz również: Festiwal Chleba 2011 - fotorelacja
Czytaj
 
II Ptasi Maraton po Borach Dolnoślaskich
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Wegliniec" zaprasza w dniu 20.05.2012 (niedziela) o godzinie 9:00 na pieszą wcieczkę pn. "II Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich". Trasa Maratonu zlokalizowana jest w Borach Dolnośląskich na terenie obszaru Natura 2000. Długość trasy ok. 14 km. Trasa przebiega drogami szutrowymi, duktami leśmymi oraz groblami wśród stawów. Start i meta Ptasiego Maratonu znajduje się na parkingu leśnym w Starym Węglińcu na końcu ul. Konopnickiej (za budynkiem 24a). Maraton po Borach Dolnośląskich bierze udział w organizowanym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, ogónopolskim biciu rekordu i ilości osób obserwującyhc ptaki.
W ramach imprezy organizator przewidział konkurs z nagrodami na jak największa ilość zaobserwowanych ptaków oraz ognisko.
Czytaj
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 nast.  » koniec »»