II Ptasi Maraton po Borach Dolnoślaskich
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Wegliniec" zaprasza w dniu 20.05.2012 (niedziela) o godzinie 9:00 na pieszą wcieczkę pn. "II Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich". Trasa Maratonu zlokalizowana jest w Borach Dolnośląskich na terenie obszaru Natura 2000. Długość trasy ok. 14 km. Trasa przebiega drogami szutrowymi, duktami leśmymi oraz groblami wśród stawów. Start i meta Ptasiego Maratonu znajduje się na parkingu leśnym w Starym Węglińcu na końcu ul. Konopnickiej (za budynkiem 24a). Maraton po Borach Dolnośląskich bierze udział w organizowanym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, ogónopolskim biciu rekordu i ilości osób obserwującyhc ptaki.
W ramach imprezy organizator przewidział konkurs z nagrodami na jak największa ilość zaobserwowanych ptaków oraz ognisko.
Czytaj
 
Obchody Dnia Kobiet
Uroczysta Eucharystia w kościele MB Szkaplerznej w Starym Węglińcu odprawiona przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Żądło w intencji Pań, zainaugurowała doroczne obchody Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w sobotę10 marca 2012 r.

Kolejnym punktem obchodów był wspólny poczęstunek w Domu Kultury z udziałem zaproszonych gości: dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu Barbary Nowak oraz Ks Proboszcza Krzysztofa Żądło, który serdecznie przywitał wszystkie Panie i złożył Im specjalne życzenia. Frekwencja dopisała, zaś spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Krótka fotorelacja z uroczystości dostępna w dalszej części...
Czytaj
 
Kiermasz Wielkanocny
W dniu 1 kwietnia br. od godziny 11:00 na placu przy Węglinieckim Centrum Kultury rozstawione zostaną stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, ozdobami świątecznymi, rękodziełem, wyrobami z wikliny czy domowymi wypiekami. Do udziału w kiermaszu zapraszamy wszystkie instytucje, osoby prywatne, które będą mogły zaprezentować i sprzedać prace wykonane przez siebie, a pieniądze pozyskane w trakcie kiermaszu zostaną przeznaczone na rzecz wystawiającego.
Organizatorzy zapewniają namioty i stoły niezbędne do przeprowadzenia kiermaszu, wobec czego proszę do dnia 30.03.2012 roku zadeklarować udział Państwa w kiermaszu (tel. 757712510, kom. 662057232). Po kiermaszu o godzinie 16:00 odbędzie się koncert piosenek Ireny Jarockiej "Odpływają kawiarenki"
Czytaj
 
Gwiaździsty Rajd Prymaaprylisowy
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Węgliniec", Koło rowerowe z Ruszowa oraz Koło rowerowe z Iłowej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową pn. "Gwiażdzisty Rajd Prymaaprylisowy", która odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2012 roku (niedziela).
Rajd Prymaaprylisowy składa się z trzech tras rowerowych, które spotykają się w miejscowości Ruszów, by wspólnie pojechać przez miejscowość Polana do Jagodzina, gdzie przewidywany jest wspólny piknik Prymaaprylisowy, atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Dla uczestników wycieczki przewidziano pamiątkowe dyplomy.

Regulamin dostępny jest TUTAJ, natomiast szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych tras w dalszej części...
Czytaj
 
Obóz letni w Pogorzelicy

Zarówno dzieci jak i młodzież, którzy chcą ciekawie spędzić wakacje, zapraszamy do zapisów na obóz letni w nadmorskiej miejscowości - Pogorzelica.

Obóz odbędzie się w dniach 11-22 lipca 2012 r. Koszt całego wyjazdu to 750 zł. Zapisy w kolejności zgłoszeń, pozostało 5 wolnych miejsc.

Więcej informacji pod nr telefonu 600705686 - Anna Jagiełło
Czytaj
 
Nowa oferta Domu Kultury
Zapraszamy mieszkańców Starego Węglińca do skorzystania z nowej oferty programowej Domu Kultury.

Od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych będą odbywać się zajęcia dla dzieci. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, gastronomiczne i inne. Z uwagi na brak zainteresowania, zajęcia dla młodzieży nie będą organizowane. Ponadto we wtorki i środy odbywać się będą zajęcia profilaktyki zdrowotej prowadzone przez Jagodę Kołodziejczak. Oferta skierowana jest dla osób w dowolnym wieku. Zapraszamy również na zajęcia do Domu Kultury miłośników tenisa stołowego. Szczegółowy harmonogram w dalszej części...
Czytaj
 
Gmina Węgliniec-synonim pazerności?
  FELIETON CZYTELNIKA:   Właśnie dotarło do mnie że grupa mędrców oraz Gangalf Szary z naszej gminy wymyśliła kolejny sposób, jak zdoić biednych Hobbitów, czyli nas... Oto wprowadzają jeszcze jeden podatek, tym razem od posiadanego psa. A podatków ci u nas dostatek: PIT, CIT, akcyza, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od środków transportu, podatek od czynności cywilno prawnych, VAT (23% najwyższa stawka to prawie 1/4 ceny) itd.
Żeby było jeszcze milej to, jak z każdym początkiem roku w Polandi podwyżki: gazu, prądu i najlepsza - paliw. A co tam damy radę, te 1500 zł pensji to i tak za dużo. Sam nie wiem, co robić z tą fortuną. Karaiby już mi się przejadły, a tym drugim jachtem i tak nie pływam :)
Dokończenie felietonu w dalszej części...
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»