Koncert organowy

Zapraszamy wszystkich na KONCERT ORGANOWY,
który odbędzie się 15.08.2012 r. o godz. 12:30
w Kościele W.N.M.P. w Czerwonej Wodzie.

W programie: Bach, Buxtechude.

Grał będzie koncertujący organista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu: JAKUB CHOROS

Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czytaj
 
Konkurs fotograficzny
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin z terenu Euroregionu Nysa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących w sposób nowatorski walory przyrodnicze Euroregionu Nysa, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia.

Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych prac są: charakter pracy odpowiadający celom promocyjnym gmin, poprawność techniczna, nowatorskie, „świeże” spojrzenie autora zdjęć, „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących obszar Euroregionu Nysa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowy regulamin konkursu w dalszej części...
Czytaj
 
Festiwal Chleba we wrześniu

Na 30 września 2012 roku zaplanowana została kolejna edycja "Festiwalu Chleba" - wydarzenia, które bardzo dobrze zostało przyjęte wśród mieszkańców Starego Węglińca. Wobec czego ruszają prace przygotowawcze do tegorocznej imprezy.

Jeżeli są osoby chętne, które chciałyby się przyłączyć do organizacji, to serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro tj. 9 lipca o godzinie 18:30 w Domu Kultury w Starym Węglińcu.

Zobacz również: Festiwal Chleba 2011 - fotorelacja
Czytaj
 
II Ptasi Maraton po Borach Dolnoślaskich
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Wegliniec" zaprasza w dniu 20.05.2012 (niedziela) o godzinie 9:00 na pieszą wcieczkę pn. "II Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich". Trasa Maratonu zlokalizowana jest w Borach Dolnośląskich na terenie obszaru Natura 2000. Długość trasy ok. 14 km. Trasa przebiega drogami szutrowymi, duktami leśmymi oraz groblami wśród stawów. Start i meta Ptasiego Maratonu znajduje się na parkingu leśnym w Starym Węglińcu na końcu ul. Konopnickiej (za budynkiem 24a). Maraton po Borach Dolnośląskich bierze udział w organizowanym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, ogónopolskim biciu rekordu i ilości osób obserwującyhc ptaki.
W ramach imprezy organizator przewidział konkurs z nagrodami na jak największa ilość zaobserwowanych ptaków oraz ognisko.
Czytaj
 
Obchody Dnia Kobiet
Uroczysta Eucharystia w kościele MB Szkaplerznej w Starym Węglińcu odprawiona przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Żądło w intencji Pań, zainaugurowała doroczne obchody Dnia Kobiet zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w sobotę10 marca 2012 r.

Kolejnym punktem obchodów był wspólny poczęstunek w Domu Kultury z udziałem zaproszonych gości: dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu Barbary Nowak oraz Ks Proboszcza Krzysztofa Żądło, który serdecznie przywitał wszystkie Panie i złożył Im specjalne życzenia. Frekwencja dopisała, zaś spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Krótka fotorelacja z uroczystości dostępna w dalszej części...
Czytaj
 
Kiermasz Wielkanocny
W dniu 1 kwietnia br. od godziny 11:00 na placu przy Węglinieckim Centrum Kultury rozstawione zostaną stoiska handlowe z pisankami, palmami wielkanocnymi, ozdobami świątecznymi, rękodziełem, wyrobami z wikliny czy domowymi wypiekami. Do udziału w kiermaszu zapraszamy wszystkie instytucje, osoby prywatne, które będą mogły zaprezentować i sprzedać prace wykonane przez siebie, a pieniądze pozyskane w trakcie kiermaszu zostaną przeznaczone na rzecz wystawiającego.
Organizatorzy zapewniają namioty i stoły niezbędne do przeprowadzenia kiermaszu, wobec czego proszę do dnia 30.03.2012 roku zadeklarować udział Państwa w kiermaszu (tel. 757712510, kom. 662057232). Po kiermaszu o godzinie 16:00 odbędzie się koncert piosenek Ireny Jarockiej "Odpływają kawiarenki"
Czytaj
 
Gwiaździsty Rajd Prymaaprylisowy
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Węgliniec", Koło rowerowe z Ruszowa oraz Koło rowerowe z Iłowej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową pn. "Gwiażdzisty Rajd Prymaaprylisowy", która odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2012 roku (niedziela).
Rajd Prymaaprylisowy składa się z trzech tras rowerowych, które spotykają się w miejscowości Ruszów, by wspólnie pojechać przez miejscowość Polana do Jagodzina, gdzie przewidywany jest wspólny piknik Prymaaprylisowy, atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Dla uczestników wycieczki przewidziano pamiątkowe dyplomy.

Regulamin dostępny jest TUTAJ, natomiast szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych tras w dalszej części...
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»