Festyn Rodzinny - PODSUMOWANIE
25 sierpnia 2012 roku przy Domu Kultury w Starym Węglińcu odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką przy współudziale Ogólnopolskiej Grupy Rajdowej "Stary Węgliniec", Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Węglinieckiej oraz Mieszkańców Starego Węglińca. W programie Festynu rodzinnego były:
- konkursy rodzinne i sportowe na wesoło,
- pokazy grupy sportowej UKS Hutnik Pieńsk,
- pokazy broni strzeleckiej J.W. Bolesławiec,
- pokazy sprzętu i nowych samochodów strażackich OSP Ruszów,
- dodatkowe atrakcje (zjeżdżalnie, dmuchańce).

Pełne podsumowanie i podziękowania w dalszej części...
Czytaj
 
Festyn Rodzinny - FOTORELACJA
  POLECAMY:  Festyn Rodzinny w Starym Węglińcu dobiegł końca. Dla dzieci i młodzieży była to okazja do miłego spędzenia wolnego czasu, a i dorośli wzięli czynny udział w imprezie. Każdy w programie znalazł coś dla siebie. Liczne konkursy rodzinne i sportowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ponadto odbyły się pokazy broni strzeleckiej, sprzętu strażackiego oraz walki zapaśnicze. Dodatkowymi atrakcjami były: malowanie twarzy, zjeżdżalnie i dmuchańce. Każdy z przybyłych gości miał okazję skosztować kiełbaski z grilla, przepysznego żurku oraz bigosu. Uwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod wodzą DJ-a oraz zespołu muzycznego. Szczegółowe informacje odnośnie imprezy, ukażą się w najbliższym czasie. W dalszej części mogą Państwo obejrzeć fotorelacje z imprezy...
Czytaj
 
Będzie nowy sprzęt na placu zabaw
Do 29 września br. plac zabaw w Starym Węglińcu zostanie wyposażony w nowe urządzenia takie, jak: zestaw drabin oraz zjeżdżalni wykonany z drewnianych bali, bujak sprężynowy rybka, tablica do malowania, karuzela tarczowa z siedziskami, siedzisko huśtawkowe z oparciem oraz huśtawkami do zawieszenia oraz siedzisko huśtawkowe gumowe koszyk z łańcuchami do zawieszenia.

Pierwotnie plac miał zostać wyposażony do końca czerwca, lecz pierwszy przetarg został unieważniony. Ostatecznie wymienione urządzenia dostarczy i zamontuje firma P.W. "APIS" Jadwiga Oziębło, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu firm stających do przetargu. Koszt inwestycji: 14 499,24 zł (brutto).
Czytaj
 
Koncert organowy

Zapraszamy wszystkich na KONCERT ORGANOWY,
który odbędzie się 15.08.2012 r. o godz. 12:30
w Kościele W.N.M.P. w Czerwonej Wodzie.

W programie: Bach, Buxtechude.

Grał będzie koncertujący organista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu: JAKUB CHOROS

Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czytaj
 
Konkurs fotograficzny
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin z terenu Euroregionu Nysa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących w sposób nowatorski walory przyrodnicze Euroregionu Nysa, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia.

Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych prac są: charakter pracy odpowiadający celom promocyjnym gmin, poprawność techniczna, nowatorskie, „świeże” spojrzenie autora zdjęć, „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących obszar Euroregionu Nysa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowy regulamin konkursu w dalszej części...
Czytaj
 
Festiwal Chleba we wrześniu

Na 30 września 2012 roku zaplanowana została kolejna edycja "Festiwalu Chleba" - wydarzenia, które bardzo dobrze zostało przyjęte wśród mieszkańców Starego Węglińca. Wobec czego ruszają prace przygotowawcze do tegorocznej imprezy.

Jeżeli są osoby chętne, które chciałyby się przyłączyć do organizacji, to serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro tj. 9 lipca o godzinie 18:30 w Domu Kultury w Starym Węglińcu.

Zobacz również: Festiwal Chleba 2011 - fotorelacja
Czytaj
 
II Ptasi Maraton po Borach Dolnoślaskich
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Wegliniec" zaprasza w dniu 20.05.2012 (niedziela) o godzinie 9:00 na pieszą wcieczkę pn. "II Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich". Trasa Maratonu zlokalizowana jest w Borach Dolnośląskich na terenie obszaru Natura 2000. Długość trasy ok. 14 km. Trasa przebiega drogami szutrowymi, duktami leśmymi oraz groblami wśród stawów. Start i meta Ptasiego Maratonu znajduje się na parkingu leśnym w Starym Węglińcu na końcu ul. Konopnickiej (za budynkiem 24a). Maraton po Borach Dolnośląskich bierze udział w organizowanym przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, ogónopolskim biciu rekordu i ilości osób obserwującyhc ptaki.
W ramach imprezy organizator przewidział konkurs z nagrodami na jak największa ilość zaobserwowanych ptaków oraz ognisko.
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»