Kto upiecze najsmaczniejszy chleb?
  KONKURS:   Chleb towarzyszy nam w codziennym życiu od setek lat, jest symbolem dostatku i spokoju. Ale coraz częściej jego smak nie przypomina smaku prawdziwego chleba, a młode pokolenie nie zna sposobu jego przygotowania. Dlatego też Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu chciałby zaprezentować mieszkańcom gminy Węgliniec "chlebowe smaki i zapachy" organizując Święto Chleba.
W ramach Festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy chleb oraz najoryginalniejszy smak adresowany do amatorów z terenu gminy Węgliniec i gmin okolicznych.
Osoby, które chciałyby uczestniczyć w konkursie proszone są o dostarczenie konkursowego chleba w dniu 29.09.2012 r. do godz. 13:30 do Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Czytaj
 
Na jesienne wieczory...
Zapraszamy mieszkańców Starego Węglińca do skorzystania z nowej oferty programowej Domu Kultury.

Od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych będą odbywać się zajęcia dla dzieci i młodzieży. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, a także zabawy dydaktyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Zajęcia od września prowadzone są przez Panią Joannę Iwanowską. Ponadto we wtorki i środy odbywają się zajęcia profilaktyki zdrowotej prowadzone przez Jagodę Kołodziejczak. Oferta skierowana jest dla osób w dowolnym wieku. Zapraszamy również na zajęcia do Domu Kultury miłośników tenisa stołowego. Szczegółowy harmonogram dostępny w dalszej części...
Czytaj
 
Znajdź groby swoich bliskich
GROBONET - tak nazywa się internetowa wyszukiwarka grobów i osób pochowanych. System został opracowany na zlecenie UGiM w Węglińcu. To niezwykle praktyczne narzędzie, umożliwia wyszukanie miejsca pochowania osoby zmarłej z poziomu przeglądarki internetowej. Pozwala dokładnie i jednoznacznie określić położenie grobu na cmentarzu, co wraz z mapą dojścia znacznie ułatwia jego odnalezienie. Aplikacja posiada kilka zakładek za pośrednictwem których można wyświetlić nekrologi oraz rocznice śmierci. Ponadto narzędzie umożliwa wybór mapy poszczególnych cmentarzy (możliwy podgląd każdego grobu). Samo wyszukiwanie grobów zmarłych możliwe jest w najprostszej wersji po podaniu imienia i/lub nazwiska zmarłego. Ponadto dostępny jest formularz szczegółowy do wyszukiwania, gdzie dodatkowymi kryterium wybory są data urodzenia, data śmierci oraz wybór cmentarza.
Czytaj
 
Koniec wakacyjnej laby!
Dla uczniów skończył się czas wakacyjnego odpoczynku. W poniedziałek o godz. 10:00 (3 września br.) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu do której od tego roku uczęszczać będą jedynie uczniowie klas I-III. Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny w Kościele Parafialnym w Starym Węglińcu o godz. 9:00 (zbiórka uczniów w szkole o godz. 8:45)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjum odbędzie się w Zespole Szkół w Węglińcu o godz. 9:00. Msza Święta w Węglińcu o godz. 8:00. Odjazd autokaru ze Starego Węglińca: o godzinie 7:30 - przystanek "pod dębami", natomiast o godzinie 7:35 - obok Domu Kultury.
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»