Gwiaździsty Rajd Prymaaprylisowy
Ogólnopolska Grupa Rajdowa "Stary Węgliniec", Koło rowerowe z Ruszowa oraz Koło rowerowe z Iłowej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczkę rowerową pn. "Gwiażdzisty Rajd Prymaaprylisowy", która odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2012 roku (niedziela).
Rajd Prymaaprylisowy składa się z trzech tras rowerowych, które spotykają się w miejscowości Ruszów, by wspólnie pojechać przez miejscowość Polana do Jagodzina, gdzie przewidywany jest wspólny piknik Prymaaprylisowy, atrakcje oraz konkursy z nagrodami. Dla uczestników wycieczki przewidziano pamiątkowe dyplomy.

Regulamin dostępny jest TUTAJ, natomiast szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych tras w dalszej części...
Czytaj
 
Obóz letni w Pogorzelicy

Zarówno dzieci jak i młodzież, którzy chcą ciekawie spędzić wakacje, zapraszamy do zapisów na obóz letni w nadmorskiej miejscowości - Pogorzelica.

Obóz odbędzie się w dniach 11-22 lipca 2012 r. Koszt całego wyjazdu to 750 zł. Zapisy w kolejności zgłoszeń, pozostało 5 wolnych miejsc.

Więcej informacji pod nr telefonu 600705686 - Anna Jagiełło
Czytaj
 
Nowa oferta Domu Kultury
Zapraszamy mieszkańców Starego Węglińca do skorzystania z nowej oferty programowej Domu Kultury.

Od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych będą odbywać się zajęcia dla dzieci. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, gastronomiczne i inne. Z uwagi na brak zainteresowania, zajęcia dla młodzieży nie będą organizowane. Ponadto we wtorki i środy odbywać się będą zajęcia profilaktyki zdrowotej prowadzone przez Jagodę Kołodziejczak. Oferta skierowana jest dla osób w dowolnym wieku. Zapraszamy również na zajęcia do Domu Kultury miłośników tenisa stołowego. Szczegółowy harmonogram w dalszej części...
Czytaj
 
Gmina Węgliniec-synonim pazerności?
  FELIETON CZYTELNIKA:   Właśnie dotarło do mnie że grupa mędrców oraz Gangalf Szary z naszej gminy wymyśliła kolejny sposób, jak zdoić biednych Hobbitów, czyli nas... Oto wprowadzają jeszcze jeden podatek, tym razem od posiadanego psa. A podatków ci u nas dostatek: PIT, CIT, akcyza, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od środków transportu, podatek od czynności cywilno prawnych, VAT (23% najwyższa stawka to prawie 1/4 ceny) itd.
Żeby było jeszcze milej to, jak z każdym początkiem roku w Polandi podwyżki: gazu, prądu i najlepsza - paliw. A co tam damy radę, te 1500 zł pensji to i tak za dużo. Sam nie wiem, co robić z tą fortuną. Karaiby już mi się przejadły, a tym drugim jachtem i tak nie pływam :)
Dokończenie felietonu w dalszej części...
Czytaj
 
"Przedszkole" popada w ruinę
Przetarg na sprzedaż nieruchomości po byłym przedszkolu, położonej w Starym Węglińcu przy ul. Słowackiego 12, ogłaszany był aż sześć razy. Z końcem września 2009 roku budynek zakupiła firma Grupa Kapitałowa "Wonam" S.A. ze Śląska, która zadeklarowała, że po wykonanym remoncie, obiekt zostanie zaadaptowany na potrzeby ośrodka opiekuńczo-pielęgnacyjnego dla osób starszych. Do dnia dzisiejszego budynek stoi pusty i popada w ruinę. Kilka miesięcy temu pozostawioną bez dozoru nieruchomość upatrzyli sobie złomiarze, którzy rozkradają oraz dewastują obiekt. Rozebrano częściowo ogrodzenie z siatki, zdjęto drzwi wejściowe do budynku oraz drzwi wejściowe do poszczególnych pomieszczeń, wewnątrz powyrywano przewody instalacji elektrycznej. Doszło nawet do tego, że zrywana jest podłoga, która prawdopodobnie posłużyła komuś jako materiał na opał podczas tegorocznej dość długiej zimy. Zdjęcia w dalszej części...
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»