Będzie nowy sprzęt na placu zabaw
Do 29 września br. plac zabaw w Starym Węglińcu zostanie wyposażony w nowe urządzenia takie, jak: zestaw drabin oraz zjeżdżalni wykonany z drewnianych bali, bujak sprężynowy rybka, tablica do malowania, karuzela tarczowa z siedziskami, siedzisko huśtawkowe z oparciem oraz huśtawkami do zawieszenia oraz siedzisko huśtawkowe gumowe koszyk z łańcuchami do zawieszenia.

Pierwotnie plac miał zostać wyposażony do końca czerwca, lecz pierwszy przetarg został unieważniony. Ostatecznie wymienione urządzenia dostarczy i zamontuje firma P.W. "APIS" Jadwiga Oziębło, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę spośród pięciu firm stających do przetargu. Koszt inwestycji: 14 499,24 zł (brutto).
Czytaj
 
Koncert organowy

Zapraszamy wszystkich na KONCERT ORGANOWY,
który odbędzie się 15.08.2012 r. o godz. 12:30
w Kościele W.N.M.P. w Czerwonej Wodzie.

W programie: Bach, Buxtechude.

Grał będzie koncertujący organista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu: JAKUB CHOROS

Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czytaj
 
Konkurs fotograficzny
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Zapraszamy wszystkich mieszkańców gmin z terenu Euroregionu Nysa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących w sposób nowatorski walory przyrodnicze Euroregionu Nysa, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia.

Najważniejszymi kryteriami oceny zgłoszonych prac są: charakter pracy odpowiadający celom promocyjnym gmin, poprawność techniczna, nowatorskie, „świeże” spojrzenie autora zdjęć, „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących obszar Euroregionu Nysa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 września 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowy regulamin konkursu w dalszej części...
Czytaj
 
Festiwal Chleba we wrześniu

Na 30 września 2012 roku zaplanowana została kolejna edycja "Festiwalu Chleba" - wydarzenia, które bardzo dobrze zostało przyjęte wśród mieszkańców Starego Węglińca. Wobec czego ruszają prace przygotowawcze do tegorocznej imprezy.

Jeżeli są osoby chętne, które chciałyby się przyłączyć do organizacji, to serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się jutro tj. 9 lipca o godzinie 18:30 w Domu Kultury w Starym Węglińcu.

Zobacz również: Festiwal Chleba 2011 - fotorelacja
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»