Dzień Babci i Dziadka | FOTO
Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu na stałe wpisane jest Święto Babci i Dziadka. Jest to jeden z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku, w którym wnuczęta starają się jak najpiękniej wyrazić miłość do swych babć i dziadków. Dzieci upamiętniły to wydarzenie 22 stycznia, goszcząc w progach swojej szkoły licznie przybyłych najmilszych gości. Zebranych powitała kierownik Filii pani Agnieszka Zawadzka, składając serdeczne życzenia. W udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Każdy z  uczniów wziął czynny udział w przedstawieniu, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oklaskiwali swoje ukochane wnuki.
FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI DOSTĘPNA TUTAJ
Czytaj
 
Ferie zimowe w Domu Kultury
Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dla wielu uczniów to kolejne dwa tygodnie beztroskiej laby po świątecznej przerwie. Wszystkich, którzy nie do końca wiedzą, jak zagospodarować ten czas, informujemy, że Dom Kultury w Starym Węglińcu przygotował wiele ciekawych propozycji z których warto skorzystać.

W programie wspólna kolacja, projekcja filmów, wyjazd na basen w Osiecznicy, zajęcia plastyczne, jak również wyjazd na lodowisko lub do kina. Jeżeli pogoda pozwoli (a wszystko na to wskazuje) przewidziane są liczne zabawy na śniegu. Ponadto w bibliotece odbędą się zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Szczegółowy harmonogram zajęć w Domu Kultury w dalszej części...
Czytaj
 
Wyniki wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej
W wyniku wyborów, który miały miejsce w minioną niedzielę w sołectwie Stary Węgliniec, Sołtysem na kolejną kadencje została Pani Barbara Fink uzyskując 95 głosów.

Na stanowisko Sołtysa zgłosiła się tylko jedna kandydatka, natomiast do Rady Sołeckiej wybieraliśmy pięciu spośród sześciu kandydatów. Do Rady z największą liczbą głosów przeszli: Burda Artur, Kłosowska Elżbieta, Mazurkiewicz Andrzej, Reślińska Anna oraz Wiciak Roman.

Frekwencja była bardzo niska, bo wyniosła zaledwie 11,9% (co stanowi 99 głosujących). Szczegółowe wyniki w dalszej części...
Czytaj
 
Spotkanie opłatkowe - podsmowawanie | FOTO
Jak co roku w pierwszą niedzielę po Trzech Króli tj. 10 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w Domu Kultury zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców naszego sołectwa, a swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Waldemar Błauciak, ks. proboszcz Krzysztof Żądło, Pani kierownik Filii Szkoły Podstawowej Agnieszka Zawadzka.Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu naszych małych dzieci przygotowanych przez Panią Jolantę Wrońską. Nagłośnieniem zajął się Pan Roman Wiciak. Po występnie odbyły się życzenia i poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń. Ciasta domowego wypieku dostarczyły panie z Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej i Koła Różańcowego.
Czytaj
 
Wigilia i Jasełka w szkole | FOTO
Tradycyjnie w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu odbyła się Wigilia a po nich Jasełka w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Jolanty Wrońskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice. Przedstawienie odbyło się w pięknej, uroczystej scenografii i wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i  wspólnego świętowania narodzin Zbawiciela. Scenki z życia Maryi i Józefa, nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, Mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzone zostało brawami publiczności. Po części artystycznej dyrektor Barbara Karolak podziękowała dzieciom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła  wszystkim świąteczno - noworoczne życzenia. Fotorelacja w dalszej części...
Czytaj
 
Akcja 1% dla OSP Stary Węgliniec - PODSUMOWANIE
Drodzy ofiarodawcy!
Dzięki Waszym odpisom 1% od podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu, będziemy mogli zakupić nowy sprzęt dla naszych strażaków.

Konto naszej jednostki zasilone zostało kwotą 1164,76 zł.

Bardzo dziękujemy osobom, które postanowiły wesprzeć naszą jednostkę. Jednocześnie prosimy o wskazywanie naszej OSP w Państwa rozliczeniach za rok 2015.

Więcej statystyk i dane do rozliczania PIT-ów 2015 w dalszej części…
Czytaj
 
Święty Mikołaj w Starym Węglińcu
Zgodnie z tradycją do naszej Parafii zawitał Święty Mikołaj, który po Eucharystii o godz. 10:00  w kościele parafialnym rozdawał słodkie  prezenty.  Było to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystkie dzieci dziękowały Św. Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Dwa dni wcześniej Św. Mikołaj wraz z aniołkami oraz ks. prob. Krzysztofem Żądło, odwiedził dzieci w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu. Na spotkanie ze Świętym dzieci przygotowywały się już wcześniej, poznając Jego historię, dobroć; przygotowały z wychowawcami piosenki, wiersze i kolorowe prace. Po radosnym przywitaniu nastąpił wyczekiwany moment rozdawania prezentów.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»