Wyniki wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej
W wyniku wyborów, który miały miejsce w minioną niedzielę w sołectwie Stary Węgliniec, Sołtysem na kolejną kadencje została Pani Barbara Fink uzyskując 95 głosów.

Na stanowisko Sołtysa zgłosiła się tylko jedna kandydatka, natomiast do Rady Sołeckiej wybieraliśmy pięciu spośród sześciu kandydatów. Do Rady z największą liczbą głosów przeszli: Burda Artur, Kłosowska Elżbieta, Mazurkiewicz Andrzej, Reślińska Anna oraz Wiciak Roman.

Frekwencja była bardzo niska, bo wyniosła zaledwie 11,9% (co stanowi 99 głosujących). Szczegółowe wyniki w dalszej części...
Czytaj
 
Spotkanie opłatkowe - podsmowawanie | FOTO
Jak co roku w pierwszą niedzielę po Trzech Króli tj. 10 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w Domu Kultury zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką. W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców naszego sołectwa, a swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Stanisław Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Waldemar Błauciak, ks. proboszcz Krzysztof Żądło, Pani kierownik Filii Szkoły Podstawowej Agnieszka Zawadzka.Uroczystość uświetniły jasełka w wykonaniu naszych małych dzieci przygotowanych przez Panią Jolantę Wrońską. Nagłośnieniem zajął się Pan Roman Wiciak. Po występnie odbyły się życzenia i poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń. Ciasta domowego wypieku dostarczyły panie z Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej i Koła Różańcowego.
Czytaj
 
Wigilia i Jasełka w szkole | FOTO
Tradycyjnie w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu odbyła się Wigilia a po nich Jasełka w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Jolanty Wrońskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice. Przedstawienie odbyło się w pięknej, uroczystej scenografii i wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i  wspólnego świętowania narodzin Zbawiciela. Scenki z życia Maryi i Józefa, nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, Mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzone zostało brawami publiczności. Po części artystycznej dyrektor Barbara Karolak podziękowała dzieciom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła  wszystkim świąteczno - noworoczne życzenia. Fotorelacja w dalszej części...
Czytaj
 
Akcja 1% dla OSP Stary Węgliniec - PODSUMOWANIE
Drodzy ofiarodawcy!
Dzięki Waszym odpisom 1% od podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu, będziemy mogli zakupić nowy sprzęt dla naszych strażaków.

Konto naszej jednostki zasilone zostało kwotą 1164,76 zł.

Bardzo dziękujemy osobom, które postanowiły wesprzeć naszą jednostkę. Jednocześnie prosimy o wskazywanie naszej OSP w Państwa rozliczeniach za rok 2015.

Więcej statystyk i dane do rozliczania PIT-ów 2015 w dalszej części…
Czytaj
 
Święty Mikołaj w Starym Węglińcu
Zgodnie z tradycją do naszej Parafii zawitał Święty Mikołaj, który po Eucharystii o godz. 10:00  w kościele parafialnym rozdawał słodkie  prezenty.  Było to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystkie dzieci dziękowały Św. Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Dwa dni wcześniej Św. Mikołaj wraz z aniołkami oraz ks. prob. Krzysztofem Żądło, odwiedził dzieci w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu. Na spotkanie ze Świętym dzieci przygotowywały się już wcześniej, poznając Jego historię, dobroć; przygotowały z wychowawcami piosenki, wiersze i kolorowe prace. Po radosnym przywitaniu nastąpił wyczekiwany moment rozdawania prezentów.
Czytaj
 
Samochód operacyjny dla OSP

A oto nasza flota do której właśnie dołączył terenowy mercedes o pojemności silnika 2.9 l,  mocy 123 koni mechanicznych i napędem 4x4. Mimo że nie najnowsza sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Samochód przeznaczony będzie do dyspozycji strażaków dojeżdżających na szkolenia oraz jako wóz operacyjny.

Dziękujemy UGiM w Węglińcu za przekazanie w użytkowanie tego auta dla OSP Stary Węgliniec.
Czytaj
 
Wynajem sali w remizie

Nasi ochotnicy otrzymali zgodę na wynajmowanie sali w remizie strażackiej w Starym Węglińcu na imprezy okolicznościowe. 18-nastki, urodziny, przyjęcia i co tylko Państwo będą potrzebować.
Sala jest ogrzewana gazowo, dobrze oświetlona, wyposażona w eleganckie drewniane stoły, krzesła i umywalkę, oraz z dostępem do dwóch toalet. Cena wynajmu: 200 zł

Więcej szczegółów u Prezesa Łukasza Kocota 504 502 400 lub poprzez prywatną wiadomość na nasz facebook'owy profil www.facebook.com/ospstarywegliniec.straz

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»