Akcja 1% dla OSP Stary Węgliniec - PODSUMOWANIE
Drodzy ofiarodawcy!
Dzięki Waszym odpisom 1% od podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu, będziemy mogli zakupić nowy sprzęt dla naszych strażaków.

Konto naszej jednostki zasilone zostało kwotą 1164,76 zł.

Bardzo dziękujemy osobom, które postanowiły wesprzeć naszą jednostkę. Jednocześnie prosimy o wskazywanie naszej OSP w Państwa rozliczeniach za rok 2015.

Więcej statystyk i dane do rozliczania PIT-ów 2015 w dalszej części…
Czytaj
 
Święty Mikołaj w Starym Węglińcu
Zgodnie z tradycją do naszej Parafii zawitał Święty Mikołaj, który po Eucharystii o godz. 10:00  w kościele parafialnym rozdawał słodkie  prezenty.  Było to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystkie dzieci dziękowały Św. Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Dwa dni wcześniej Św. Mikołaj wraz z aniołkami oraz ks. prob. Krzysztofem Żądło, odwiedził dzieci w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu. Na spotkanie ze Świętym dzieci przygotowywały się już wcześniej, poznając Jego historię, dobroć; przygotowały z wychowawcami piosenki, wiersze i kolorowe prace. Po radosnym przywitaniu nastąpił wyczekiwany moment rozdawania prezentów.
Czytaj
 
Samochód operacyjny dla OSP

A oto nasza flota do której właśnie dołączył terenowy mercedes o pojemności silnika 2.9 l,  mocy 123 koni mechanicznych i napędem 4x4. Mimo że nie najnowsza sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Samochód przeznaczony będzie do dyspozycji strażaków dojeżdżających na szkolenia oraz jako wóz operacyjny.

Dziękujemy UGiM w Węglińcu za przekazanie w użytkowanie tego auta dla OSP Stary Węgliniec.
Czytaj
 
Wynajem sali w remizie

Nasi ochotnicy otrzymali zgodę na wynajmowanie sali w remizie strażackiej w Starym Węglińcu na imprezy okolicznościowe. 18-nastki, urodziny, przyjęcia i co tylko Państwo będą potrzebować.
Sala jest ogrzewana gazowo, dobrze oświetlona, wyposażona w eleganckie drewniane stoły, krzesła i umywalkę, oraz z dostępem do dwóch toalet. Cena wynajmu: 200 zł

Więcej szczegółów u Prezesa Łukasza Kocota 504 502 400 lub poprzez prywatną wiadomość na nasz facebook'owy profil www.facebook.com/ospstarywegliniec.straz

Czytaj
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto ma najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś. Mimo wielkiej różnorodności bardzo nowoczesnych zabawek moda na misia nie przemija. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Starym Węglińcu dzieci z kl. I tutejszej szkoły uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Po krótkim wprowadzeniu, przedstawieniu historii powstania tego dnia, dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o przygodach misiów, które uciekły z zoo. Na podstawie informacji o niedźwiedziach żyjących w przyrodzie wszyscy aktywnie rozwiązywali zagadki mówiące o zwyczajach, trybie życia i upodobaniach tych zwierząt. Zakończeniem zajęć była zabawa w układanie misiowych puzzli i malowanie misiowych portretów.
Czytaj
 
Pożar samochodu

Dziś w nocy około godziny 4:45 strażacy ochotnicy ze Starego Węglińca zostali zadysponowani do pożaru samochodu osobowego znajdującego się na jednej z posesji na terenie Starego Węglińca. Po przyjeździe pierwszej jednostki (OSP Stary Węgliniec) ogień strawił już niemal cały pojazd i zaczynał przenosić się na pobliski garaż i komórki. Dodatkowym zagrożeniem były znajdujące się w pobliżu butle z gazem. Na pożar zostały podane dwa prądy wody. W natarciu na samochód i w obronie na pomieszczenia gospodarcze. W działaniach uczestniczyły wg kolejności przybycia: OSP Stary Węgliniec, OSP Ruszów, OSP Węgliniec, JRG Zgorzelec, dwie karetki pogotowia ratunkowego i policja. Działania zakończyły się o godzinie 6:00
Czytaj
 
11 listopada - Święto Niepodległości
W dniu dzisiejszym mieszkańcy Sołectwa Stary Węgliniec obchodzili uroczyście Święto Niepodległości , uczestnicząc w wieczornicy zorganizowanej przez Panią sołtys oraz Filię Szkoły Podstawowej przy współudziale rodziców i pracowników Świetlicy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym, jak również pomagającym przy jej zorganizowaniu - Sołtys Barbara Fink.

FOTORELACJA W DALSZEJ CZĘŚCI
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»