Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto ma najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś. Mimo wielkiej różnorodności bardzo nowoczesnych zabawek moda na misia nie przemija. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Starym Węglińcu dzieci z kl. I tutejszej szkoły uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Po krótkim wprowadzeniu, przedstawieniu historii powstania tego dnia, dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania o przygodach misiów, które uciekły z zoo. Na podstawie informacji o niedźwiedziach żyjących w przyrodzie wszyscy aktywnie rozwiązywali zagadki mówiące o zwyczajach, trybie życia i upodobaniach tych zwierząt. Zakończeniem zajęć była zabawa w układanie misiowych puzzli i malowanie misiowych portretów.
Czytaj
 
Pożar samochodu

Dziś w nocy około godziny 4:45 strażacy ochotnicy ze Starego Węglińca zostali zadysponowani do pożaru samochodu osobowego znajdującego się na jednej z posesji na terenie Starego Węglińca. Po przyjeździe pierwszej jednostki (OSP Stary Węgliniec) ogień strawił już niemal cały pojazd i zaczynał przenosić się na pobliski garaż i komórki. Dodatkowym zagrożeniem były znajdujące się w pobliżu butle z gazem. Na pożar zostały podane dwa prądy wody. W natarciu na samochód i w obronie na pomieszczenia gospodarcze. W działaniach uczestniczyły wg kolejności przybycia: OSP Stary Węgliniec, OSP Ruszów, OSP Węgliniec, JRG Zgorzelec, dwie karetki pogotowia ratunkowego i policja. Działania zakończyły się o godzinie 6:00
Czytaj
 
11 listopada - Święto Niepodległości
W dniu dzisiejszym mieszkańcy Sołectwa Stary Węgliniec obchodzili uroczyście Święto Niepodległości , uczestnicząc w wieczornicy zorganizowanej przez Panią sołtys oraz Filię Szkoły Podstawowej przy współudziale rodziców i pracowników Świetlicy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym, jak również pomagającym przy jej zorganizowaniu - Sołtys Barbara Fink.

FOTORELACJA W DALSZEJ CZĘŚCI
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 18 i 19 listopada 2015
Czytaj
 
Kto upiecze najsmaczniejszy chleb?

  POLECAMY:   Zapraszamy na Święto Chleba, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę tj. 18.10.2015 roku o godzinie 15:30 w Domu Kultury w Starym Węglińcu. W programie występy zespołów ludowych oraz wystawa i kiermasz wyrobów piekarniczych - piekarnia Parowa.

W ramach imrezy przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny pn. "Nasz chleb powszedni" (termin przyjmowania prac do 14.10.2015). Ponadto organizatorzy przewidzieli konkurs na najsmaczniejszy chleb domowego wypieku (wypiek należy dostarczyć w dniu "Święta Chleba"). Szczegółowe regulaminy w dalszej części...
Czytaj
 
Kartoflisko 2015 - podsumowanie
W piątek 02.10.2015r. Świetlica w Starym Węglińcu przyjechała do świetlicy w Zielonce, aby wspólnie bawić się na imprezie plenerowej pn. "Kartoflisko 2015". Zabawę rozpoczęliśmy tuż po godzinie 16. Pani Jola Gołębska i Sylwia Grodzka-Hain, przywitały licznie przybyłych oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Dzięki Łukaszowi Ludziak muzyka  rozbrzmiewała na całą okolicę a taniec Zumby prowadzony przez Patrycję Machacz ze Starego Węglińca zachęcił wszystkich do aktywności.  Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. W programie imprezy znalazły się konkursy, tj. rzut ziemniakiem do kalosza,  gra  "ziemniaczane bule'', czyli rzut ziemniakiem jak najbliżej czerwonej piłeczki, w którym dzieci wykazały się celnym "okiem"'.
Dokończenie oraz fotorelacja w dalszej części artykułu...
Czytaj
 
Strażacy z tytułem Ratownika
W dniu 4.10.2015 roku dwóch naszych strażaków po długim szkoleniu i 3-stopniowym egzaminie otrzymało tytuł Ratownika. Celem kształcenia jest przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia. Obecnie w naszej jednostce takowe certyfikaty posiada pięciu strażaków: Łukasz Kocot, Marek Pluciński, Paweł Włodarski, Zbigniew Zieliński oraz Krzysztof Polewski. Uprawnienie nie jest nadawane dożywotnio. Co 3 lata trzeba przejść recertyfikację tzn. ponownie zdać państwowy egzamin.

Więcej informacji uzyskają Państwo w dalszej części...
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»