Kartoflisko 2015 - podsumowanie
W piątek 02.10.2015r. Świetlica w Starym Węglińcu przyjechała do świetlicy w Zielonce, aby wspólnie bawić się na imprezie plenerowej pn. "Kartoflisko 2015". Zabawę rozpoczęliśmy tuż po godzinie 16. Pani Jola Gołębska i Sylwia Grodzka-Hain, przywitały licznie przybyłych oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Dzięki Łukaszowi Ludziak muzyka  rozbrzmiewała na całą okolicę a taniec Zumby prowadzony przez Patrycję Machacz ze Starego Węglińca zachęcił wszystkich do aktywności.  Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. W programie imprezy znalazły się konkursy, tj. rzut ziemniakiem do kalosza,  gra  "ziemniaczane bule'', czyli rzut ziemniakiem jak najbliżej czerwonej piłeczki, w którym dzieci wykazały się celnym "okiem"'.
Dokończenie oraz fotorelacja w dalszej części artykułu...
Czytaj
 
Strażacy z tytułem Ratownika
W dniu 4.10.2015 roku dwóch naszych strażaków po długim szkoleniu i 3-stopniowym egzaminie otrzymało tytuł Ratownika. Celem kształcenia jest przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia. Obecnie w naszej jednostce takowe certyfikaty posiada pięciu strażaków: Łukasz Kocot, Marek Pluciński, Paweł Włodarski, Zbigniew Zieliński oraz Krzysztof Polewski. Uprawnienie nie jest nadawane dożywotnio. Co 3 lata trzeba przejść recertyfikację tzn. ponownie zdać państwowy egzamin.

Więcej informacji uzyskają Państwo w dalszej części...
Czytaj
 
Zajęcia dla dorosłych w DK

Dom Kultury w Starym Węglińcu zaprasza wszystkich dorosłych mieszkańców do wzięcia udziału w zajęciach profilaktyki zdrowotnej, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 18:00.

Ponadto informujemy, że trwają zapisy na zajęcia komputerowe dla dorosłych. Chętnych zapraszamy w poniedziałek (grupa zaawansowana) i środę (grupa początkująca) na godzinę 17:00. Na naukę nigdy nie jest za późno, zapraszamy serdecznie!

Zarówno zajęcia profilaktyki zdrowotnej, jak i komputerowe oferowane są bezpłatnie.
Czytaj
 
Wyjazd na basen

Świetlica w Starym Węglińcu organizuje wyjazd na basen do Osiecznicy. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Koszty wyjazdu dzieci wynoszą: basen 3 godziny - 5,50 zł oraz koszt przejazdu busem 10 zł (razem 15,50 zł).

Wyjazd we wtorek 2 lutego 2016 roku o godzinie 10:30 ze Starego Węglińca.


Wszystkich chętnych na wyjazd serdecznie zapraszamy. Zapisy oraz wszelkie informacje w Świetlicy oraz pod nr telefonu 886 957 589886 957 589.
Czytaj
 
Znaleziono psa!

W dniu 10 września 2015 roku w Starym Węglińcu na ulicy Konopnickiej został znaleziony młody pies rasy HUSKY (fotografia po prawej stronie).

Psiak jest ułożony i posłuszny, więc musiał komuś uciec. Jeśli ktoś coś wie na temat psa i rozpoznaje go to proszę o kontakt telefoniczny 501-570-796. Pies obecnie znajduje się w schronisku w Dłużynie Górnej i czeka na swojego właściciela.
Czytaj
 
Naprawy dróg
W ramach prowadzanych sukcesywnie przez Gminę Węgliniec remontów dróg tłuczniowych i gruntowych, wykonano tym razem naprawy dróg w miejscowości Stary Węgliniec.

Prace polegały na uzupełnieniu tłuczniem niedużych ubytków w drogach lub w przypadku większych dziur wykonano częściowe wykorytowanie odcinka drogi, dosypanie tłucznia, a następnie jego wyrównanie i uwałowanie.

Prace polepszające stan dróg wykonano na ulicach: Zielona, Gajowa, Łużycka, Poprzeczna, Drzymały, Wiejska, Stawowa.
 
 
Zebranie wiejskie
W dniu 14 września 2016 roku (środa) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2017.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione w budżecie gminy. W tym roku sołectwo Stary Węgliniec otrzymało kwotę 30846,87. zł. Mieszkańcy samodzielnie zdecydują o tym, na jaki cel zostaną przeznaczone wspomniane środki. Należy pamiętać, że muszą to być przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i zgodne ze strategią rozwoju gminy. Przyjdź na zebranie i zaproponuj na jaki cel przeznaczyć środki z funduszu. Zapraszamy!
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»