Wigilia i Jasełka w szkole | FOTO
Tradycyjnie w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu odbyła się Wigilia a po nich Jasełka w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Jolanty Wrońskiej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście i rodzice. Przedstawienie odbyło się w pięknej, uroczystej scenografii i wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i  wspólnego świętowania narodzin Zbawiciela. Scenki z życia Maryi i Józefa, nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, Mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów nagrodzone zostało brawami publiczności. Po części artystycznej dyrektor Barbara Karolak podziękowała dzieciom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz złożyła  wszystkim świąteczno - noworoczne życzenia. Fotorelacja w dalszej części...
Czytaj
 
Akcja 1% dla OSP Stary Węgliniec - PODSUMOWANIE
Drodzy ofiarodawcy!
Dzięki Waszym odpisom 1% od podatku dochodowego za rok 2014 na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Węglińcu, będziemy mogli zakupić nowy sprzęt dla naszych strażaków.

Konto naszej jednostki zasilone zostało kwotą 1164,76 zł.

Bardzo dziękujemy osobom, które postanowiły wesprzeć naszą jednostkę. Jednocześnie prosimy o wskazywanie naszej OSP w Państwa rozliczeniach za rok 2015.

Więcej statystyk i dane do rozliczania PIT-ów 2015 w dalszej części…
Czytaj
 
Święty Mikołaj w Starym Węglińcu
Zgodnie z tradycją do naszej Parafii zawitał Święty Mikołaj, który po Eucharystii o godz. 10:00  w kościele parafialnym rozdawał słodkie  prezenty.  Było to ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystkie dzieci dziękowały Św. Mikołajowi za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne.

Dwa dni wcześniej Św. Mikołaj wraz z aniołkami oraz ks. prob. Krzysztofem Żądło, odwiedził dzieci w Filii Szkoły Podstawowej w Starym Węglińcu. Na spotkanie ze Świętym dzieci przygotowywały się już wcześniej, poznając Jego historię, dobroć; przygotowały z wychowawcami piosenki, wiersze i kolorowe prace. Po radosnym przywitaniu nastąpił wyczekiwany moment rozdawania prezentów.
Czytaj
 
Samochód operacyjny dla OSP

A oto nasza flota do której właśnie dołączył terenowy mercedes o pojemności silnika 2.9 l,  mocy 123 koni mechanicznych i napędem 4x4. Mimo że nie najnowsza sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Samochód przeznaczony będzie do dyspozycji strażaków dojeżdżających na szkolenia oraz jako wóz operacyjny.

Dziękujemy UGiM w Węglińcu za przekazanie w użytkowanie tego auta dla OSP Stary Węgliniec.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»