Konkurs fotograficzny
  KONKURS FOTOGRAFICZNY:   Rada Sołecka zaprasza wszystkich mieszkańców Starego Węglińca i okolic do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moja wieś - mamy się czym pochwalić".
Celem konkursu jest zebranie prac ukazujących walory przyrodnicze, architektoniczne, kulturowe, a także przedstawienie i popularyzacja miejsc godnych polecenia w Starym Węglińcu. Technika zdjęć jest dowolna. Format zdjęć powinien wynosić przynajmniej 15 x 21cm i dostarczone w formie tradycyjnej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2015 roku. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Festynu Rodzinnego 27.06.2015 roku.
 
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 10 i 11 czerwca 2015
Czytaj
 
Pasowanie na Czytelnika
Jak co roku w Bibliotece Publicznej w Starym Węglińcu odbyło się pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I tutejszej Szkoły Podstawowej. Cel takich spotkań jest zawsze taki sam tzn. rozbudzenie pasji czytania, wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych oraz szacunku do książki. Jest to również okazja do chwili zabawy z książką, podczas której dzieci rozwiązują zagadki, układają tytuły książek z pojedynczych wyrazów i szukając haseł ukrytych w labiryntach poznają nowe pojęcia związane z książką i biblioteką. Wielkim przeżyciem był moment ślubowania i uroczystego pasowania na czytelnika z wręczeniem pamiątkowego dyplomu. Uroczystość przebiegła w atmosferze dobrej zabawy, na zakończenie każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki i "dekalog” poszanowania książek.
Czytaj
 
Nagroda za wskazanie podpalacza

O G Ł O S Z E N I E                                P I L N E  

Nadleśnictwo Węgliniec wyznacza nagrodę w wysokości 5000 złotych za wskazanie osoby lub przekazanie informacji umożliwiającej udowodnienie i ujęcie sprawcy podpaleń lasu na terenie Nadleśnictwa Węgliniec.


Podpalacz działa w okolicach Starego Węglińca.
Czytaj
 
Konkurs Wielkanocny

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Węgliniec do wzięcia udziału w konkurskie na wypiek wielkanocny. W tym celu należy dostarczyć własnoręcznie przygotowaną babę świąteczną lub mazurka. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wypieki dostarczyć należy w dniu 2 kwietnia 2015 r. do Węglinieckiego Centrum Kultury, ul. Pl. Wolności1, godz.14:00. Szczegółowy regulamin znajdą Państwo w dalszej części... 
Czytaj
 
Nowy sprzęt dla strażaków!
Zarząd i strażacy OSP w Starym Węglińcu bardzo dziękują nadleśnictwom: Węgliniec, Ruszów oraz Pieńsk za wsparcie finansowe naszej jednostki. Do tej pory za przekazane pieniądze kupiliśmy ubranie ochronne przeciw szerszeniom wraz z rękawicami do usuwania kokonów os i szerszeni, 4 tłumice ułatwiające prace podczas pożarów łąk i nieużytków, 5 par butów specjalnych. W planach mamy jeszcze kilka zakupów o mniejszej wartości. Dodatkowo jesteśmy w trakcie zakańczania procesu doświetlenia remizy.

ŁĄCZNA KWOTA DOFINANSOWANIA 3500 ZŁ
Czytaj
 
Wystawa prac

Biblioteka Publiczna w Węglińcu zaprasza na wystawę prac artystów malujących ustami i nogami.

19.03.- 15.04.2015 r.

Wernisaż 19.03.2015 r. (czwartek), godz. 16.30

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy,
Węgliniec, ul. Wojtyły 10
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»