Naprawy dróg
W ramach prowadzanych sukcesywnie przez Gminę Węgliniec remontów dróg tłuczniowych i gruntowych, wykonano tym razem naprawy dróg w miejscowości Stary Węgliniec.

Prace polegały na uzupełnieniu tłuczniem niedużych ubytków w drogach lub w przypadku większych dziur wykonano częściowe wykorytowanie odcinka drogi, dosypanie tłucznia, a następnie jego wyrównanie i uwałowanie.

Prace polepszające stan dróg wykonano na ulicach: Zielona, Gajowa, Łużycka, Poprzeczna, Drzymały, Wiejska, Stawowa.
 
 
Zebranie wiejskie
W dniu 14 września 2016 roku (środa) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2017.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione w budżecie gminy. W tym roku sołectwo Stary Węgliniec otrzymało kwotę 30846,87. zł. Mieszkańcy samodzielnie zdecydują o tym, na jaki cel zostaną przeznaczone wspomniane środki. Należy pamiętać, że muszą to być przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i zgodne ze strategią rozwoju gminy. Przyjdź na zebranie i zaproponuj na jaki cel przeznaczyć środki z funduszu. Zapraszamy!
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 12 i 13 sierpnia 2015
Czytaj
 
Wyjazd na basen już jutro
Świetlica w Starym Węglińcu organizuje stałe wyjazdy na basen do Osiecznicy (planowo co 2 tygodnie w piątki). Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z dziećmi oraz seniorów. Koszty jednego wyjazdu wynoszą: basen 3 godziny - 5,5 zł oraz koszt przejazdu busem 10 zł (razem 15,50 zł).

Kolejny wyjazd już 24 lipca 2015. Wyjazd o godzinie 11:00 spod DK Węgliniec oraz o 11:10 spod DK w Starym Węglińcu.


Wszystkich chętnych na wyjazd serdecznie zapraszamy. Zapisy oraz wszelkie informacje w Świetlicy oraz pod nr telefonu 886 957 589.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»