Znaleziono psa!

W dniu 10 września 2015 roku w Starym Węglińcu na ulicy Konopnickiej został znaleziony młody pies rasy HUSKY (fotografia po prawej stronie).

Psiak jest ułożony i posłuszny, więc musiał komuś uciec. Jeśli ktoś coś wie na temat psa i rozpoznaje go to proszę o kontakt telefoniczny 501-570-796. Pies obecnie znajduje się w schronisku w Dłużynie Górnej i czeka na swojego właściciela.
Czytaj
 
Naprawy dróg
W ramach prowadzanych sukcesywnie przez Gminę Węgliniec remontów dróg tłuczniowych i gruntowych, wykonano tym razem naprawy dróg w miejscowości Stary Węgliniec.

Prace polegały na uzupełnieniu tłuczniem niedużych ubytków w drogach lub w przypadku większych dziur wykonano częściowe wykorytowanie odcinka drogi, dosypanie tłucznia, a następnie jego wyrównanie i uwałowanie.

Prace polepszające stan dróg wykonano na ulicach: Zielona, Gajowa, Łużycka, Poprzeczna, Drzymały, Wiejska, Stawowa.
 
 
Zebranie wiejskie
W dniu 14 września 2016 roku (środa) o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Starym Węglińcu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2017.

Fundusz sołecki to środki wyodrębnione w budżecie gminy. W tym roku sołectwo Stary Węgliniec otrzymało kwotę 30846,87. zł. Mieszkańcy samodzielnie zdecydują o tym, na jaki cel zostaną przeznaczone wspomniane środki. Należy pamiętać, że muszą to być przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie zadań własnych gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i zgodne ze strategią rozwoju gminy. Przyjdź na zebranie i zaproponuj na jaki cel przeznaczyć środki z funduszu. Zapraszamy!
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 12 i 13 sierpnia 2015
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»