"Dzień kota" w bibliotece | FOTO

Już od ćwierćwiecza 17 lutego koty mają swój dzień, dlatego też z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Starym Węglińcu odwiedziły dzieci z kl. "0" tutejszej Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania młodzi uczniowie dowiedzieli się, jakie tajemnice kryją w sobie koty, jak należy się nimi zajmować i jakie mają upodobania.

W dalszej części z wielkim zainteresowaniem i zadowoleniem obejrzały teatrzyk obrazkowy wydawnictwa Tibum zatytułowany "Kotka Milusia" opowiadający o perypetiach kotki i myszy. Na zakończenie maluchy układały kocie puzzle i wykonały portrety kotów.
Czytaj
 
Dzień Kobiet

Sołtys oraz Rada Sołecka uprzejmie zapraszają wszystkie Panie na

"Wieczorek towarzyski"

który odbędzie się z okazji DNIA KOBIET
w dniu 8 marca 2015, godz. 15:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i inne atrakcje.
(można również przynieść własną konsumpcję)
 
Rada Sołecka
Czytaj
 
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt
Burmistrz ogłosił kolejną akcję wyłapywania bezdomnych psów i kotów na terenie Gminy i Miasta Węgliniec. W dniu 4 marca 2015 r. pracownicy schroniska w asyście pracownika Straży Miejskiej Węglińca i Pieńska będą wyłapywać zwierzęta. Schwytane, pozbawione opieki czworonogi, zostaną umieszczone w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej 1F telefon: (0-75) 77 80 412.

Niefrasobliwi właściciele czworonogów mają prawo do ich odebrania, jeżeli tylko udowodnią, że to ich pupil. Wówczas zobowiązani są do opłacenia kosztów pobytu w schronisku. Jeżeli właściciel czworonoga nie zgłosi się po zgubę, kierownik schroniska przeznacza je do adopcji dla nowego właściciela.
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 23 i 24 lutego 2015
Czytaj
 
Sypnęło śniegiem...
Przypominamy, że w tym sezonie utrzymaniem dróg gminnych w Starym Węglińcu zajmuje się firma "ASTRA" Andrzej Mazurkiewicz (telefon 609-179-952) natomiast utrzymaniem parkingów zajmuje się FUH "MOTORRADW" Anna Dudas Stary Węglińcu ul. Górnicza 5 (telefon 694-886-281). Kontakt do Sołtysa: 511-406-574.

Oprócz dróg gminnych, zarządzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu, na terenie naszej gminy znajdują się również drogi powiatowe zarządzane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu oraz drogi wojewódzkie zarządzane przez DSDiK we Wrocławiu. W dalszej części znajdą Państwo dokładne dane firm odpowiedzialnych za utrzymanie poszczególnych dróg podczas tegorocznej zimy...
Czytaj
 
Ognisko za nami...
W dniu wczorajszym tj. 31.01.2015 OSP w Starym Węglińcu zorganizowała ognisko na zakończenie ferii. Dzieci dokładnie zwiedziły remizę, przymierzały mundury, kaski, zobaczyły jak wygląda kombinezon na szerszenie, bez ograniczeń mogły oglądać wóz strażacki i usiąść na miejscach naszych ochotników, a szczęśliwej trójce udało się zawyć syreną alarmową. Największą atrakcją był jednak chyba pokaz gaśniczy. Zainscenizowaliśmy prawdziwy przyjazd do pożaru. Wraz z syreną i sygnałami alarmowymi przybyliśmy na miejsce "zdarzenia" . Rozłożyliśmy sprzęt i przystąpiliśmy do gaszenia sterty opon. Dzieciaki były zafascynowane a licznie przybyli rodzice, dziadkowie i mieszkańcy pogratulowali nam pomysłu i zaangażowania jednocześnie wyrażając zainteresowanie kolejnymi imprezami organizowanymi przez OSP i deklarując pomoc przy ich organizacji. Zdjęcia w dalszej części...
Czytaj
 
Ognisko dla dzieci
Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Węglińcu zaprasza dzieci i młodzież na ognisko i pokaz sprzętu na zakończenie ferii (jeśli nie dopisze pogoda - grill). Impreza odbędzie się w naszej remizie 31 stycznia 2015 (sobota) o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Mile widziani również rodzice, opiekunowie i mieszkańcy - dla nich także wystarczy pieczonych kiełbasek i słodkości.

Gwarantujemy też ciepłą herbatę i napoje, zabawę i muzykę w ogrzewanej sali oraz atrakcje dla dzieci. Na pewno z dużym zainteresowaniem odwiedzą miejsca i dotkną rzeczy do których zwykle nikt nie ma wstępu, a w których my pracujemy.Zapraszamy!
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»