Konkurs Wielkanocny

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Węgliniec do wzięcia udziału w konkurskie na wypiek wielkanocny. W tym celu należy dostarczyć własnoręcznie przygotowaną babę świąteczną lub mazurka. Głównym kryterium oceny wypieków będą walory estetyczne i smakowe. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wypieki dostarczyć należy w dniu 2 kwietnia 2015 r. do Węglinieckiego Centrum Kultury, ul. Pl. Wolności1, godz.14:00. Szczegółowy regulamin znajdą Państwo w dalszej części... 
Czytaj
 
Nowy sprzęt dla strażaków!
Zarząd i strażacy OSP w Starym Węglińcu bardzo dziękują nadleśnictwom: Węgliniec, Ruszów oraz Pieńsk za wsparcie finansowe naszej jednostki. Do tej pory za przekazane pieniądze kupiliśmy ubranie ochronne przeciw szerszeniom wraz z rękawicami do usuwania kokonów os i szerszeni, 4 tłumice ułatwiające prace podczas pożarów łąk i nieużytków, 5 par butów specjalnych. W planach mamy jeszcze kilka zakupów o mniejszej wartości. Dodatkowo jesteśmy w trakcie zakańczania procesu doświetlenia remizy.

ŁĄCZNA KWOTA DOFINANSOWANIA 3500 ZŁ
Czytaj
 
Wystawa prac

Biblioteka Publiczna w Węglińcu zaprasza na wystawę prac artystów malujących ustami i nogami.

19.03.- 15.04.2015 r.

Wernisaż 19.03.2015 r. (czwartek), godz. 16.30

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy,
Węgliniec, ul. Wojtyły 10
Czytaj
 
Grasuje podpalacz

Ochotnicza straż pożarna apeluje do mieszkańców o wzmożoną czujność! Od około tygodnia na terenie Starego Węglińca dochodzi do podpaleń nieużytków. Najczęściej już po zmroku w okolicy ulicy Reja (ale nie tylko).


Apelujemy do osoby odpowiedzialnej za te akty zupełnego braku rozumu o zaprzestanie swoich działań. Przypominamy jednocześnie, że w świetle prawa za podpalenia grozi wysoka grzywna a nawet pozbawienie wolności od 1 do 10 lat – Art. 163 § 1 pkt. 1  Kodeksu Karnego.
Czytaj
 
Telefon alarmowy do Urzędu w Węglińcu
Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu informuje, że z dniem 01.03.2015 r. uruchomiony został alarmowy numer telefonu do zgłaszania wszelkich zdarzeń zaistniałych poza godzinami pracy urzędu. Na numer telefonu 600-528-607 można zgłaszać zdarzenia dotyczące uszkodzenia lub wadliwego działania mienia komunalnego, zagrożenia dla mieszkańców z tym związane (m.in. awarie oświetlenia ulicznego, "akcja zima", lokalne podtopienia, powodzie, uszkodzenia nawierzchni wszystkich dróg, padła zwierzyna itd.). Poniższy numer nie zastępuje ogólnodostępnych numerów alarmowych takich jak: Policja, Straż Pożarna itd. Opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora za połączenia do sieci T-mobile.
Czytaj
 
"Dzień kota" w bibliotece | FOTO

Już od ćwierćwiecza 17 lutego koty mają swój dzień, dlatego też z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Starym Węglińcu odwiedziły dzieci z kl. "0" tutejszej Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania młodzi uczniowie dowiedzieli się, jakie tajemnice kryją w sobie koty, jak należy się nimi zajmować i jakie mają upodobania.

W dalszej części z wielkim zainteresowaniem i zadowoleniem obejrzały teatrzyk obrazkowy wydawnictwa Tibum zatytułowany "Kotka Milusia" opowiadający o perypetiach kotki i myszy. Na zakończenie maluchy układały kocie puzzle i wykonały portrety kotów.
Czytaj
 
Dzień Kobiet

Sołtys oraz Rada Sołecka uprzejmie zapraszają wszystkie Panie na

"Wieczorek towarzyski"

który odbędzie się z okazji DNIA KOBIET
w dniu 8 marca 2015, godz. 15:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i inne atrakcje.
(można również przynieść własną konsumpcję)
 
Rada Sołecka
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»