Grasuje podpalacz

Ochotnicza straż pożarna apeluje do mieszkańców o wzmożoną czujność! Od około tygodnia na terenie Starego Węglińca dochodzi do podpaleń nieużytków. Najczęściej już po zmroku w okolicy ulicy Reja (ale nie tylko).


Apelujemy do osoby odpowiedzialnej za te akty zupełnego braku rozumu o zaprzestanie swoich działań. Przypominamy jednocześnie, że w świetle prawa za podpalenia grozi wysoka grzywna a nawet pozbawienie wolności od 1 do 10 lat – Art. 163 § 1 pkt. 1  Kodeksu Karnego.
Czytaj
 
Telefon alarmowy do Urzędu w Węglińcu
Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu informuje, że z dniem 01.03.2015 r. uruchomiony został alarmowy numer telefonu do zgłaszania wszelkich zdarzeń zaistniałych poza godzinami pracy urzędu. Na numer telefonu 600-528-607 można zgłaszać zdarzenia dotyczące uszkodzenia lub wadliwego działania mienia komunalnego, zagrożenia dla mieszkańców z tym związane (m.in. awarie oświetlenia ulicznego, "akcja zima", lokalne podtopienia, powodzie, uszkodzenia nawierzchni wszystkich dróg, padła zwierzyna itd.). Poniższy numer nie zastępuje ogólnodostępnych numerów alarmowych takich jak: Policja, Straż Pożarna itd. Opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora za połączenia do sieci T-mobile.
Czytaj
 
"Dzień kota" w bibliotece | FOTO

Już od ćwierćwiecza 17 lutego koty mają swój dzień, dlatego też z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Starym Węglińcu odwiedziły dzieci z kl. "0" tutejszej Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania młodzi uczniowie dowiedzieli się, jakie tajemnice kryją w sobie koty, jak należy się nimi zajmować i jakie mają upodobania.

W dalszej części z wielkim zainteresowaniem i zadowoleniem obejrzały teatrzyk obrazkowy wydawnictwa Tibum zatytułowany "Kotka Milusia" opowiadający o perypetiach kotki i myszy. Na zakończenie maluchy układały kocie puzzle i wykonały portrety kotów.
Czytaj
 
Dzień Kobiet

Sołtys oraz Rada Sołecka uprzejmie zapraszają wszystkie Panie na

"Wieczorek towarzyski"

który odbędzie się z okazji DNIA KOBIET
w dniu 8 marca 2015, godz. 15:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i inne atrakcje.
(można również przynieść własną konsumpcję)
 
Rada Sołecka
Czytaj
 
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt
Burmistrz ogłosił kolejną akcję wyłapywania bezdomnych psów i kotów na terenie Gminy i Miasta Węgliniec. W dniu 4 marca 2015 r. pracownicy schroniska w asyście pracownika Straży Miejskiej Węglińca i Pieńska będą wyłapywać zwierzęta. Schwytane, pozbawione opieki czworonogi, zostaną umieszczone w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej 1F telefon: (0-75) 77 80 412.

Niefrasobliwi właściciele czworonogów mają prawo do ich odebrania, jeżeli tylko udowodnią, że to ich pupil. Wówczas zobowiązani są do opłacenia kosztów pobytu w schronisku. Jeżeli właściciel czworonoga nie zgłosi się po zgubę, kierownik schroniska przeznacza je do adopcji dla nowego właściciela.
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 23 i 24 lutego 2015
Czytaj
 
Sypnęło śniegiem...
Przypominamy, że w tym sezonie utrzymaniem dróg gminnych w Starym Węglińcu zajmuje się firma "ASTRA" Andrzej Mazurkiewicz (telefon 609-179-952) natomiast utrzymaniem parkingów zajmuje się FUH "MOTORRADW" Anna Dudas Stary Węglińcu ul. Górnicza 5 (telefon 694-886-281). Kontakt do Sołtysa: 511-406-574.

Oprócz dróg gminnych, zarządzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu, na terenie naszej gminy znajdują się również drogi powiatowe zarządzane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu oraz drogi wojewódzkie zarządzane przez DSDiK we Wrocławiu. W dalszej części znajdą Państwo dokładne dane firm odpowiedzialnych za utrzymanie poszczególnych dróg podczas tegorocznej zimy...
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»