Dzień Kobiet

Sołtys oraz Rada Sołecka uprzejmie zapraszają wszystkie Panie na

"Wieczorek towarzyski"

który odbędzie się z okazji DNIA KOBIET
w dniu 8 marca 2015, godz. 15:00
w Domu Kultury w Starym Węglińcu.
Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i inne atrakcje.
(można również przynieść własną konsumpcję)
 
Rada Sołecka
Czytaj
 
Wyłapywanie bezdomnych zwierząt
Burmistrz ogłosił kolejną akcję wyłapywania bezdomnych psów i kotów na terenie Gminy i Miasta Węgliniec. W dniu 4 marca 2015 r. pracownicy schroniska w asyście pracownika Straży Miejskiej Węglińca i Pieńska będą wyłapywać zwierzęta. Schwytane, pozbawione opieki czworonogi, zostaną umieszczone w Schronisku dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej 1F telefon: (0-75) 77 80 412.

Niefrasobliwi właściciele czworonogów mają prawo do ich odebrania, jeżeli tylko udowodnią, że to ich pupil. Wówczas zobowiązani są do opłacenia kosztów pobytu w schronisku. Jeżeli właściciel czworonoga nie zgłosi się po zgubę, kierownik schroniska przeznacza je do adopcji dla nowego właściciela.
Czytaj
 
Pozbądź się odpadów
Zachęcamy do skorzystania z okazji pozbycia się niepotrzebnych rzeczy tj. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych akumulatorów, świetlówek, zużytych opon, odpadów budowlanych i rozbiórkowych itp. (z wyłączeniem odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych).

Kontener na odpady o poj. 34m3 postawiony będzie w Starym Węglińcu na placu targowym przy ul. Stawowej w dniach 23 i 24 lutego 2015
Czytaj
 
Sypnęło śniegiem...
Przypominamy, że w tym sezonie utrzymaniem dróg gminnych w Starym Węglińcu zajmuje się firma "ASTRA" Andrzej Mazurkiewicz (telefon 609-179-952) natomiast utrzymaniem parkingów zajmuje się FUH "MOTORRADW" Anna Dudas Stary Węglińcu ul. Górnicza 5 (telefon 694-886-281). Kontakt do Sołtysa: 511-406-574.

Oprócz dróg gminnych, zarządzanych przez Urząd Gminy i Miasta w Węglińcu, na terenie naszej gminy znajdują się również drogi powiatowe zarządzane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu oraz drogi wojewódzkie zarządzane przez DSDiK we Wrocławiu. W dalszej części znajdą Państwo dokładne dane firm odpowiedzialnych za utrzymanie poszczególnych dróg podczas tegorocznej zimy...
Czytaj
 
Ognisko za nami...
W dniu wczorajszym tj. 31.01.2015 OSP w Starym Węglińcu zorganizowała ognisko na zakończenie ferii. Dzieci dokładnie zwiedziły remizę, przymierzały mundury, kaski, zobaczyły jak wygląda kombinezon na szerszenie, bez ograniczeń mogły oglądać wóz strażacki i usiąść na miejscach naszych ochotników, a szczęśliwej trójce udało się zawyć syreną alarmową. Największą atrakcją był jednak chyba pokaz gaśniczy. Zainscenizowaliśmy prawdziwy przyjazd do pożaru. Wraz z syreną i sygnałami alarmowymi przybyliśmy na miejsce "zdarzenia" . Rozłożyliśmy sprzęt i przystąpiliśmy do gaszenia sterty opon. Dzieciaki były zafascynowane a licznie przybyli rodzice, dziadkowie i mieszkańcy pogratulowali nam pomysłu i zaangażowania jednocześnie wyrażając zainteresowanie kolejnymi imprezami organizowanymi przez OSP i deklarując pomoc przy ich organizacji. Zdjęcia w dalszej części...
Czytaj
 
Ognisko dla dzieci
Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Węglińcu zaprasza dzieci i młodzież na ognisko i pokaz sprzętu na zakończenie ferii (jeśli nie dopisze pogoda - grill). Impreza odbędzie się w naszej remizie 31 stycznia 2015 (sobota) o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Mile widziani również rodzice, opiekunowie i mieszkańcy - dla nich także wystarczy pieczonych kiełbasek i słodkości.

Gwarantujemy też ciepłą herbatę i napoje, zabawę i muzykę w ogrzewanej sali oraz atrakcje dla dzieci. Na pewno z dużym zainteresowaniem odwiedzą miejsca i dotkną rzeczy do których zwykle nikt nie ma wstępu, a w których my pracujemy.Zapraszamy!
Czytaj
 
Ferie zimowe w Domu Kultury
Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dla wielu uczniów to kolejne dwa tygodnie beztroskiej laby po świątecznej przerwie. Wszystkich, którzy nie do końca wiedzą, jak zagospodarować ten czas, informujemy, że Dom Kultury w Starym Węglińcu przygotował wiele ciekawych propozycji z których warto skorzystać.

Ferie otworzą "Śpiworki" w nocy z 16 na 17 stycznia. W programie wspólna kolacja, projekcja filmów, turniej piłki nożnej na komputerze. W pozostałe dni również sporo atrakcji: gry i zabawy, zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne, muzyczne oraz taneczne (Zumba).

Szczegółowy harmonogram zajęć w Domu Kultury w dalszej części...
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»