Gmina Węgliniec-synonim pazerności?
25.01.2012.
  FELIETON CZYTELNIKA:   Właśnie dotarło do mnie że grupa mędrców oraz Gangalf Szary z naszej gminy wymyśliła kolejny sposób, jak zdoić biednych Hobbitów, czyli nas... Oto wprowadzają jeszcze jeden podatek, tym razem od posiadanego psa. A podatków ci u nas dostatek: PIT, CIT, akcyza, podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od środków transportu, podatek od czynności cywilno prawnych, VAT (23% najwyższa stawka to prawie 1/4 ceny) itd.
Żeby było jeszcze milej to, jak z każdym początkiem roku w Polandi podwyżki: gazu, prądu i najlepsza - paliw. A co tam damy radę, te 1500 zł pensji to i tak za dużo. Sam nie wiem, co robić z tą fortuną. Karaiby już mi się przejadły, a tym drugim jachtem i tak nie pływam :)
Dokończenie felietonu w dalszej części...


Ach prawda, paliwo nie drożeje bo podnieśli akcyze tylko dlatego, że Iran robi dym w cieśninie Ormuz. To, że dzisiaj kupowane paliwo na stacji benzynowej powstało z ropy naftowej kupionej pół roku temu to już szczegół. Mali Hobbici łykną wszystko.

Ale wróćmy do naszego grajdołka. 20 zł za psa niby nie wiele tylko, że w masie obciążeń finansowych życia codziennego to zawsze jakiś grosz. Na co pójdą te pieniądze? Co w zamian otrzyma właściciel psa? Może darmowe szczepienie przeciw wściekliżnie? Jak znam życie to pójdą na fundusz płac. W końcu mało was tam nie jest, no i praca ciężka, jak to na urzędzie. Czego jeszcze chcecie? Może jakieś fajne pomysły na nowe podatki. Opodatkujmy np. powierzchnie dachów pod kątem opadów. To stary sprawdzony już sposób na podatki z księżyca. A może małżeńskie pożycie seksualne. Średnia liczba zbliżeń małżeńskich w miesiącu, jakieś przedziały wiekowe, zawsze coś tam można wyliczyć. Radosna twórczość podatkowa może nie mieć końca. I jeszcze jedno. Wreszcie straż miejska będzie miała co robić oprócz obsługi fotoradaru. Już widzę tę akcje, jak zastrasza mandatem, komornikiem i wiecznym potępieniem jakąś staruszkę, która nie uiściła podatku. Szanowna rado mędrców i Ty Gandalfie Szary, nowe wybory za trzy lata. Oby Hobbici nie wybrali Saurona. Mam nadzieje, że jak wpiszę w google  słowo "pazerność " nie wyświetli mi się "Gmina Węgliniec".

(nadesłał mieszkaniec Gminy Węgliniec)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »