Gmina Węgliniec w "Teraz Wieś"
17.09.2012.
  WIDEO:  W dniu wczorajszym w TVP Wrocław wyemitowany został kolejny odcinek programu pt. "Teraz Wieś". Tematy omawiane w programie dotyczą każdej sfery życia i pracy mieszkańców wsi. Do wczorajszego odcinka zaproszeni zostali następujący goście: Włodzimierz Chlebosz - wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Andrzej Kutrowski - burmistrz UGiM w Węglińcu oraz ks. dr Przemysław Słyszko - proboszcz Parafii w Węglińcu. Odcinek poświęcony jest w przeważającej części naszej gminie, a konkretnie podejmuje temat ratowania i remontowania wiejskich kościołów. Zauważono, że dzięki aktywności mieszkańców Starego Węglińca i wsparciu środkami z PROW, kościół pod wezwaniem MB Szkaplerznej wygląda "jak nowy". W programie wypowiada się Sołtys Sołectwa Stary Węgliniec Pani Barbara Fink, przytaczając pokrótce historię naszego kościoła.


- Kościół jest zabytkiem - mówi Pani Barbara Fink. - Pierwsi osadnicy ze Wschodu przywieźli do Starego Węglińca obraz MB Kochawińskiej. Było to zaraz po wojnie. Od tamtego czasu do chwili obecnej kościół utrzymany jest w należytym porządku (12 minuta programu)UWAGA: Jeżeli materiał wideo nie wyświetlił się prawidłowo kliknij TUTAJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Remont budynku kościoła zakończony!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »