Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Główna 30A, Stary Węgliniec, tel. 112 lub 998.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Węglińcu istnieje od 1945 roku. Już od 70 lat OSP prowadzi (w miarę swoich możliwości) skuteczne działania ratowniczo-gaśnicze. Cały czas się szkolimy i staramy o coraz to nowszy sprzęt. Przez ten okres uratowano wiele osób oraz dużej wartości mienie. Jest to zasługa wielu ludzi, których niestety nie ma już w szeregach OSP. Na szczególne wyrazy szacunku za pracę i poświęcenie oraz zaangażowanie w ochronę przeciwpożarową naszej wsi zasługują Panowie: Franciszek Kiełbasa, Henryk Włodarski oraz Stanisław Ziółkowski.

Obecnie w naszej jednostce działa 25 członków, którzy starają się służyć ludziom nie tylko podczas pożarów, klęsk żywiołowych czy zdarzeń losowych, ale również udzielają się i służą pomocą zwykłym mieszkańcom. Staramy się wspierać rozwój lokalnej społeczności, uczestniczyć w życiu kulturalnym miejscowości i pomagamy przy organizacji i ochraniamy imprezy plenerowe. Jesteśmy obecni podczas najważniejszych świąt kościelnych.

Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie z zewnątrz, a wszystkich bez względu na wiek (min.18 lat) chcących dołączyć do nas i przeżyć niezwykłą przygodę, poczuć dreszczyk emocji i adrenalinę zapraszamy w nasze szeregi. Chcących ratować i pomagać nigdy za wiele!


Skład zarządu wybrany podczas walnego zebrania członków w lutym 2015r
Prezes - KOCOT Łukasz
Wiceprezes - ZIELIŃSKI Zbigniew
Naczelnik - MAZURKIEWICZ Andrzej
Sekretarz - PLUCIŃSKI Marek
Skarbnik - WICIAK Roman

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.